comScore

Bülent Arınç:"Haddini bilsin, bu işi çözsün"

17 Şubat 2015, Salı 16:23
Bülent Arınç:"Haddini bilsin, bu işi çözsün"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın “Demirören'e biz bu işi yaptırırız. Haddini bilsin, bu işi çözsün” sözleri üzerine TFF Başkanı Kıbrıs'a çıkarma yaptı.

FutbolArena Detay - Kuzey Kıbrıslı futbolcuların Türkiye BAL Ligi'ne bedelsiz transferlerini önleyemedikleri için Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu'na üye olmak istediklerini açıklayan Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun (KTFF) kararı tartışma yarattı. Sorunun çözülmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF), 45 gün süre tanıyan KTFF, herhangi bir gelişme olmadığı taktirde KOP'a üyelik başvurusu yapacağını duyurmuştu. 
 
ARINÇ'IN AĞIR LAFI SORNASI KKTC'YE GİTTİ
 
KKTC'ye yaptığı ziyaret sırasında bu konuyu gündemine alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TFF Başkanı Demirören'e “Haddini bilsin, bu işi çözsün” demişti. FutbolArena o gün yapılan açıklamadaki bu detayları sayfasına taşımıştı.

O HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

DEMİRÖREN: KENDİ SORUNUMUZ GİBİ GÖRÜYORUZ 
 
Bu olay üzerine TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e Bülent Arınç'ın ettiği ağır sözler sonrası Demirören soluğu KKTC'de aldı. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret eden Demirören, Kıbrıs'taki futbolun sorunlarına çözüm aradıklarını, birincil amaçlarının KKTC'nin FIFA nezdinde tanınması olduğunu söyledi. Federasyon olarak yapıcı neticeler alma amacında olduklarını belirten Demirören, "Buranın sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüyoruz" dedi. 

Haber: Aydın CİNGÖZ

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.