comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Kemal Özdeş: "Söylenecek şey yok. Oyuncuları uyandırmak gerekiyor"

01 Mart 2020, Pazar 17:06
Kemal Özdeş:

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 2-0'lık Denizlispor yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada, ikinci yarı kazanamama gibi bir durumlarının olduğunu kaydetti.

FutbolArena - Süper Lig'in 24. haftasında Yeni Malatyaspor aynı puana sahip Denizlispor sahasında karşılaştı. Maç Denizlispor'un ilk ve ikinci yarıda attığı goller ile 2-0 sona erdi. Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kemal Özdeş, maçta 10 kişi kalmalarının kendileri adına büyük sorun olduğunu ifade etti.
 

Kemal Özdeş, Denizlispor - Yeni Malatyaspor maç sonu açıklamaları


"Bu maç ile ilgili çok fazla söylenecek bir şey yok. Hem maç öncesi hem oyunun ilk yarısında hem Denizlispor'un, Denizlispor taraftarının oluşturduğu enerji hem de takımlarının buna karşılık vermesi bizi baskı altına aldı. Oldukça etkili bir oyun oynadılar. Kalemizde çok duran top gördük. Bunu savuşturacak topa sahip olma, önde topu tutma eksik olunca, sonunda da bir gol geldi. Devrenin sonuna doğru 10 kişi kalınca bugün bizim için her şey daha sorun olmaya başladı. Oyunun ikinci yarısında bu kez daha savunma yapmak, tutabildiğimiz kadar oyunu tutmak önemliydi. 75. dakikaya kadar yaptık. Skor 2-0 olunca da bugünkü maç sona erdi. Denizlispor'u kutluyorum, bugün oynadıkları oyun ile galibiyeti hak ettiler."

"OYUNCULARI UYANDIRMAK GEREKİYOR"
"Bizim de ikinci yarı kazanamama gibi bir durum söz konusu. Şimdi eksik oyuncular da döndüğünde hemen bir enerji oluşturmak gerekiyor. Denizlispor'da 2 hafta önce aynı durumdaydı. Şimdi önümüzde kalan maçlara odaklanmak gerekiyor. Futbol böyle; geçmiş maalesef geçmişte kalıyor. Önündeki maça hemen odaklanmak konsantre olmak hem camiaya hem oyunculara uyandırmak gerekiyor. Takımım ve camiam bunu yapacak güçte. Umuyorum bu psikolojiyi düzeltir ve kazanmaya başlarız."
 

Bülent Uygun, Denizlispor - Yeni Malatyaspor maçı basın toplantısı


"Taraftarlarımız da bugün bayraklarıyla buraya kadar gelerek birliğimizi ve beraberliğimizi dünyaya haykırmaya çalıştı, o yüzden onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Futbol adına baktığınızda kazanmamız gereken bir maçtı. Bizim için uzun zamandan beri, haftalardır içeride galip gelememek ve iyi oynayamamanın verdiği psikolojik problem vardı. Ama bugün itibariyle 24 taneye yakın şut atmışız, 33 tane gol girişimi için orta yapmışız, 2 tane topumuz direkten dönmüş ve iki yarısında da istekli, arzulu, futbol adına güzel şeyler yapan bir Denizlispor vardı. Eksiklerimiz var, daha çok çalışmaya ihtiyacımız var. Çalışacağız, Denizlispor camiasını hak eden, o formayı hak eden futbolumuzu sahada sergilemeye devam edeceğiz. Bundan sonra inşallah bu şekilde devam etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hepinize ayrıca teşekkür ederim, sevgi ve saygılarımı iletiyorum."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!