comScore

West Ham United West Ham United

West Ham United'dan ayrılan Slaven Bilic: 'Başka takım çalıştırmak...'

07 Kasım 2017, Salı 16:15
West Ham United'dan ayrılan Slaven Bilic: 'Başka takım çalıştırmak...'

West Ham United'da üç yıllık sözleşmenin final sezonunun ortasında görevden alınan Slaven Bilic, ayrılık sonrası ilk kez konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - West Ham United'da görevine son verilen eski Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, kulüpteki işinden gurur duyduğunu ve görevden ayrılmasının zor bir his olduğunu söyledi.

West Ham United'da bu sezon 2 galibiyet 3 beraberlik ve 6 yenilgi alan Slaven Bilic'in yerine David Moyes dönemi başladı. Slaven Bilic ise ayrılık sonrası ilk defa konuştu.
 

Slaven Bilic'in West Ham United'dan ayrılığı


Hırvat çalıştırıcı Evening Standard'a yaptığı açıklamada ilk defa çalıştırdığı bir takımdan kovulduğunu söyledi. West Ham United'da bulunduğu süre boyunca son derece mutlu olduğunu belirten Bilic, bir süre dinlenmek istediğini söyledi.
Slaven Bilic, İngiliz medyasına verdiği röportajda şunları söyledi: 

"İLK DEFA KOVULUYORUM"

İlk defa bir takımdan kovuluyorum. Bu benim için çok üzücü. Daha önce de görevden ayrıldım ama bu benim kararımla oldu. Lokomotiv Moskova'yı çalıştırırken sözleşmem bitmeden olmuştu.

"BAŞKA ÜLKELERDEN TELEFONLAR ALIYORUM"

Kesinlikle hemen yeni bir takım çalıştırma düşüncem yok. Bir süre dinleneceğim. En erken Ocak'ta başlayabilirim. Ailemle birlikte yeni yıla kadar Londra'da kalmak istiyorum. Geçen sezon ve hatta şu an başka ülkelerdeki takımlardan telefon alıyorum. Ama ben bir süre dinlenmek istiyorum.

"PEP GUARDİOLA VEYA MOURİNHO DEĞİLSENİZ..."

Sözleşmemi bitirmek için sezonu sonunu beklemeyi isterdim. Belki bir kupa kazanabilirdik. Ama olmadı. Karara saygı duyuyorum. Neden ben, Tanrım, bunu hak etmek için ne yaptım" diyemem. Daha önce de görevden ayrıldım ama bu benim kararımla oldu. Lokomotiv Moskova'yı çalıştırırken sözleşmem bitmeden ayrılmıştı. Pep Guardiola veya Jose Mourinho değilseniz bir takımda uzun süre kalmanız biraz zor.

"BURADAKİ GEÇMİŞİMLE GURUR DUYUYORUM"

Bu sezon Premier Lig'de ilerlemek istiyorduk ve bunu yapabileceğimiz konusunda iyimserdim ama olmadı. Zamanı geriye döndürdüğümde bu kulüpte geçirdiğim futbolculuk ve teknik adamlık geçmişimle gurur duyuyorum. 
Slaven Bilic'in adı Fenerbahçe ile de anılıyordu.

Premier Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Premier Lig Haberleri kategorimizden takip edebilirsiniz.
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!