comScore

UEFA Uluslar Ligi yarı final eşleşmeleri! (Portekiz - İsviçre,Hollanda - İngiltere maçı ne zaman?)

03 Aralık 2018, Pazartesi 18:16
UEFA Uluslar Ligi yarı final eşleşmeleri! (Portekiz - İsviçre,Hollanda - İngiltere maçı ne zaman?)

UEFA Uluslar Ligi yarı final eşleşmeleri
 belli oldu. Yarı final maçları 5-6 Haziran'da Portekiz'de oynanacak. Peki Portekiz - İsviçre,  Hollanda - İngiltere maçı ne zaman? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - UEFA Uluslar Ligi yarı final kura çekimi gerçekleşti. Finale doğru giden UEFA Uluslar Ligi'nde Portekiz - İsviçre ve  Hollanda - İngiltere eşleşmeleri ortaya çıktı. Ev sahibi Portekiz'in yanı sıra UEFA Uluslar Ligi A Ligi gruplarını liderlikle bitiren İsviçre, Hollanda ve İngiltere şampiyon olmak için mücadele edecek. Portekiz - İsviçre,  Hollanda - İngiltere maçı ne zaman? Tüm merak edilenler bu haberde.
 

UEFA Uluslar Ligi yarı final maçları ne zaman, nerede oynanacak?


UEFA Uluslar Ligi yarı final eşleşmeleri İsviçre'de gerçekleşti. Ev sahibi Portekiz'in rakibi İsviçre oldu. Fransa'nın grubundan liderlikle çıkan Hollanda ise İngiltere ile eşleşti. Yarı final maçları 5-6 Haziran'da Portekiz'in Dragao ve Afonso Henriques statlarında oynanacak. Final ve 3'üncülük maçı 9 Haziran 2019'da yine Portekiz'de sahne alacak.

İSVİÇRE YARI FİNALE NASIL GELDİ?
Belçika ve İzlanda gibi güçlü rakiplerle mücadele eden İsviçre 4 maçtan 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti. Belçika'yı averaj farkıyla geride bırakan İsviçre 9 puanla adını yarı finale yazdırdı.

HOLLANDA YARI FİNALE NASIL GELDİ?

Hollanda kötü başladığı grup etabını mutlu sonla bitirdi. Fransa ve Almanya'nın yer aldığı ölüm grubunu 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle tamamlayan Hollanda, yine avreaj farkıyla Fransa'yı geride bıraktı ve yarı finalist oldu.

PORTEKİZ YARI FİNALE NASIL GELDİ?

Portekiz güçlü rakipleri İtalya ve Polonya ile mücadelesini liderlikle bitirmeyi başardı. 4 maçta 2 galibiyet ve 2 beraberlik elde eden Portekiz, 8 puanla rakiplerini saf dışı bıraktı.

İNGİLTERE YARI FİNALE NASIL GELDİ?

Turnuvalarda başarısızlığı ile son yıllarda dikkat çeken İngiltere, UEFA Uluslar Ligi'nde yarı finale yükselmeyi başardı. İspanya ve Hırvatistan'ın grubundan 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet çıkaran İngiltere, 7 puanla yarı finale adını yazdırdı.
 

Uluslar Ligi nedir? UEFA Uluslar Ligi statüsü


Uluslar Ligi ile UEFA EURO müsabakalarının değişimli olarak her iki yılda bir oynanması karara bağlandı. İlk Uluslar Ligi, 2018-2022 döneminde oynanacak. Uluslar Ligi statüsüne göre UEFA'ya üye 54 ülke öncelikle dört küme oluşturacak. Birinci kümede 12, ikinci kümede 12, üçüncü kümede 14, dördüncü kümede 16 ülkenin millî takımları yer alacak. Bu düzenlemedeki düşme ve çıkma heyecanının millî maçlara olan ilgiyi artırması öngörülüyor.

Ülkeler sadece gruplarındaki diğer ülkelerle içeride ve dışarıda olmak üzere ikişer kez karşılaşacak ve 6 oyun günü sonrasında her kümede dört grupta da maçlar tamamlanacak.Gruplarda sonuncu olan ülkeler bir alt kümeye düşecek. Grubu lider tamamlayan takımlar ise bir üst kümeye yükselecek. A Grubu'nda yer alan 4 grubun liderleri arsında oynanacak dörtlü final sonucunda da Uluslar Ligi şampiyonu belirlenecek. 

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.