comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Jose Sosa ve Esteban'a ceza geliyor

07 Ocak 2018, Pazar 10:39
Trabzonspor'da Jose Sosa ve Esteban'a ceza geliyor

Trabzonspor'da ikinci yarı kampı start verirken izinden zamanında dönmeyen Jose Sosa ve Esteban'a kulüp ceza vermeye hazırlanıyor.

FutbolArena - Trabzonspor'da ikinci yarı hazırlıkları Antalya'da başlarken takımda izin süreleri bitmesine karşın zamanında dönmeyen Jose Sosa ve Esteban Alvarado için karar verildi. Bu 2 futbolcunun da ne zaman takıma katılacağı belli oldu.
 

Trabzonspor'da Jose Sosa ve Esteban neden kampta yok?


Süper Lig'in ilk yarısında hayal kırıklığı yaratan 2 oyuncudan biri olan Jose Sosa ve Esteban Alvarado belirlenen süre içerisinde kamp çalışmalarına katılmadı.

Haber61'in haberine göre, Trabzonspor'da kampa mazeretsiz katılmayan Arjantinli oyuncu Jose Sosa ve Kosta Rikalı oyuncuya yönetimin yapılacak görüşme sonrasında ceza vermesi bekleniyor. 
Bordo Mavili takımın kampına verilen tarihte katılmayan iki oyuncu nihayet Antalya'ya geldiler. Sosa ve Esteban takımla antrenmana çıktılar. Yönetimin her iki futbolcuya 70'er bir Euro ceza kesmesi bekleniyor.  Ayrıca 1461 Trabzon'dan Savaş Çakır da Antalya'ya gelerek Bordo Mavililer'le çalışmalara başladı. 

 

Rıza Çalımbay Jose Sosa'yı gönderecek mi?


Öte yandan Rıza Çalımbay geçtiğimiz günlerde Sosa hakkında açıklamalarda bulunmuştu. 

Rıza Çalımbay, sezon başında Milan'dan kadroya dahil edilen Jose Sosa'nın sözleşmesi süren bir oyuncu olduğunu dile getirerek, "Biz de ondan yararlanabileceğimiz kadar yararlanacağız. Profesyonel bir oyuncu, iyi çalışıyor. Deneyimli, kariyerini söylemeye gerek yok. Sosa'nın tek sıkıntısı buraya gelirken hazır olmaması. Eğer sezon başı burada olsaydım, benim elimde olsaydı onu oynatmazdım. 10-15 gün ayrı çalıştırır, hazır oldu mu oynatırım. Şu an iyi çalışıyor. Negatif bakmıyor, bütün gayesi oynamak. Kardemir Karabükspor maçında yürüyerek değil, koşarak oyuna girdi. İstek ve arzusunu çok beğeniyorum. İkinci yarı onun çıkışı olabilir. Kendine bağlı bir şey. Atiker Konyaspor maçında onu oynatacağız. Buraya gelmişse de çok faydalı olması gerekiyor." şeklinde görüş belirtmişti.

Trabzonspor ile ilgili tüm gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"