comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Ersun Yanal'dan Sosa ve Beşiktaş sözleri

14 Eylül 2017, Perşembe 20:09
Trabzonspor'da Ersun Yanal'dan Sosa ve Beşiktaş sözleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Medipol Başakşehir maçı öncesi takımın durumu hakkında konuştu. 

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Spor Toto Süper Lig 5. haftasında oynayacakları Başakşehir maçı öncesi konuştu. Takımın durumu hakkında açıklamalarda bulunan Yanal, transfer sürecinde yaşananları ve Volkan Şen, Jose Sosa hakkında da konuştu. 
 

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'dan transfer ve takımın performansı hakkında açıklama


Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Medipol Başakşehir maçı öncesi beIN Sports'a konuştu. 


"OYNATMAK İSTEDİĞİMİZ FUTBOLUN UZAĞINDAYIZ HENÜZ"
"Oynatmak istediğimiz futbolun uzağındayız. Geçen sezonun başında 21 oyuncuyla kampa gittik. İkinci kamp döneminde Macaristan'da hazırlık maçlarının ortasında oyuncular geldi. Ligin ikinci yarısında hedeflerimizi belirli oranda tutturduk ama sezon sonuna doğru düşüşe geçtik."

"ZİRVE İÇİN ÖNEMLİ ADIM ATTIK"

"Şimdi zirvede bulunma yolunda çok önemli bir adım atmış takım olarak karşınızdayız. Takım olduk. Çok iyi oyunculardan kuruluyuz. Bu takımın iskeletini kuran oyuncular hem karakter, hem de Trabzon'un beklentilerini karşılayacak önemli oyuncular. Uzun zamandır böyle bir oyuncu kitlesiyle Trabzonlular buluşmadı. Oyuncular burada yaşamaktan mutlu. Trabzon'u sevmek önemli çünkü. Oyun bakımından bu takımı, takım yapma yolunda önemli mesafeler kat ediyoruz."

"TRANSFERDE ÇOK ZORLUKLAR YAŞADIK"

"Yöresel anlamda, yönetilebilir bir takım haline getirmek adına Trabzonspor'da herkesin çabası büyük. Başta başkanımız Muharrem Usta ve yönetimimiz çok zorlandılar. Mali anlamda takımı kurmak adına yönetimimiz çok zorluklarla karşılaştı. Hedeflenen takımı oluşturmak kolay değil. Transferde oyuncuyu getirmek zor oluyor, oyuncuyla anlaşıyorsunuz kulübü zorluk çıkarıyor. İstanbul takımlarıyla rekabet etmek de kolay değil. Bütün bu koşullara baktığımızda önemli yol kat ettiğimizi düşünüyorum."

"BİZİ YORUYOR AMA KEYİF ALIYORUZ"

"Zorlandığımız noktaların başında ısrarla tespit ettiğimiz, inandığımız ve doğru olduğuna kanaat getirdiğimiz oyuncularda ısrar ettik. Transferde hovardalık yapabilecek lüksümüz yok. Bunu yapmamak için ince eleyip, sık dokuduk. Avantajlı taraflarımız var. Genç ve yetenekli oyunculara sahibiz. Bir taraftan değerli kadro gelmek üzere. Tecrübeli ve karakterli oyunculara sahibiz. Burayı sahiplendiler, deneyimlerini vermek için konsantre oldular. Zamanlarını harcıyorlar. İzin günlerinde bile Trabzon kentinden ayrılayıp, burada olmayı başarıyorlar. Bu da bizim için büyük bir artı. Böyle bir ahengin yakalandığı yerde genç oyuncuları da performans vereceği ortama getirmek önemli. Bu bizi oldukça yoruyor ama keyif alıyoruz."


Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal Volkan Şen'i neden transfer ettiklerini açıkladı?


Ersun Yanal, Volkan Şen transferiyle ilgili olarak, "Volkan Şen yeteneklerine, becerilerine çok inandığım, gerçekten çok beğeniyle izlediğim, milli takımımıza ciddi katkıda bulunmuş, Bursaspor'un son çıkışındaki performansı yüksek bir oyuncu. Her takımda problemler yaşanabiliyor. Volkan talihsiz ve doğru zamanlama diliminde olmadığından problem yaşadı belki. Trabzon'da bir takım olmak, takımın bir parçası olmak da zor. Volkan bir takımın parçası olabilecek, çok önemli bir takımın üyesi oldu. Onu burada kucaklayabilecek bir ortam var. Tekrar milli takıma katkı sağlayabileceği inancını taşıyoruz. Milli takım arasından sonraki başlangıçta Volkan Şen'in futbola keyifli bir şekilde döneceğini düşünüyorum. Herkes onu alkışlayacak. Ona güveniyoruz ve Volkan'dan çok şey bekliyoruz." ifadelerini kullandı. 

"SOSA'NIN BEŞİKTAŞ'TA YAPTIKLARI ÇOK ÖNEMLİ"

"Bazı oyuncular var, hakikaten özel oyuncular. Sosa hem kariyerinde, hem de ülkemizde çok önemli izler bıraktı. Beşiktaş'ın kadro oluşumunda bazı oyuncuların olgunlaşmasındaki, bazı oyuncuların performansına katkısını inkar edemeyiz. Bizim takımımzda da bu tür olgunlaşmaya müsait, yeteneklerini geliştirecek futbolcular var. Sosa'nın onlara katkısı olacaktır. Türkiye'yi çok iyi tanıyor ve karakterli bir oyuncu. Ofansif ve defansif becerileri yüksek, şef bir oyuncu."

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.