comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Jose Sosa'nın bonservisini alıyor

10 Ocak 2018, Çarşamba 10:05
Trabzonspor, Jose Sosa'nın bonservisini alıyor

Trabzonspor'da transfer çalışmaları için hamleler devam ederken Jose Sosa'nın bonservis konusu yeniden gündeme geldi.

FutbolArena - Trabzonspor Transfer çalışmaları ve ikinci yarı hazırlıkları devam ederken Jose Sosa için de yönetim çalışmalarını sürdürüyor. Bordo-Mavili ekip, Jose Sosa'nın bonservisini almak için harekete geçti.
 

Trabzonspor'da Jose Sosa'nın bonservis bedeli


İlk yarıdaki performansıyla büyük hayal kırıklığı yaratan yıldız oyuncu ilk yıl opsiyonlu olmak üzere kadroya dahil edilmişti. FFP için yapılan bu formül sonrası yönetim mali durumu halletmek için Milan ile görüşme gerçekleştirdi.

Habertürk'ün haberine göre, Bordo-Mavili takım Milan'a kiralama bedeli olan 1 milyon 350 bin Euro'nun yanı sıra 3 milyon 400 bin Euro daha ödeyecek. İlk dönem Trabzonspor'dan 1 milyon 620 bin Euro kazanan Jose Sosa ikinci dönem de aynı rakamı alacak ve sonrasında 2018-19'da yıllık 3 milyon 320 bin Euro 2019 2020'de 3 milyon 240 bin Euro alacak.
 

Rıza Çalımbay Jose Sosa'yı gönderecek mi?


Rıza Çalımbay geçtiğimiz günlerde Sosa hakkında açıklamalarda bulunmuştu. 
Rıza Çalımbay, sezon başında Milan'dan kadroya dahil edilen Jose Sosa'nın sözleşmesi süren bir oyuncu olduğunu dile getirerek, "Biz de ondan yararlanabileceğimiz kadar yararlanacağız. Profesyonel bir oyuncu, iyi çalışıyor. Deneyimli, kariyerini söylemeye gerek yok. Sosa'nın tek sıkıntısı buraya gelirken hazır olmaması. Eğer sezon başı burada olsaydım, benim elimde olsaydı onu oynatmazdım. 10-15 gün ayrı çalıştırır, hazır oldu mu oynatırım. Şu an iyi çalışıyor. Negatif bakmıyor, bütün gayesi oynamak. Kardemir Karabükspor maçında yürüyerek değil, koşarak oyuna girdi. İstek ve arzusunu çok beğeniyorum. İkinci yarı onun çıkışı olabilir. Kendine bağlı bir şey. Atiker Konyaspor maçında onu oynatacağız. Buraya gelmişse de çok faydalı olması gerekiyor." şeklinde görüş belirtmişti.

Trabzonspor ile ilgili tüm gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)