comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Hami Mandıralı'dan Trabzonspor yorumu: "Şampiyonluğa oynarlar ama..."

31 Aralık 2017, Pazar 14:22
Hami Mandıralı'dan Trabzonspor yorumu:

Trabzonspor'un unutulmaz golcüsü ve eski Teknik Direktörü Hami Mandıralı Bordo Mavili kulübün iyi transfer yapmasının şart olduğunu vurguladı.

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın çalıştırdığı takımlara büyük katkılar sağlayan bir teknik adam olduğunu kaydeden Mandıralı, "Ancak Beşiktaş deneyimini saymazsak, çalıştırdığı takımlar şampiyonluğa oynamayan takımlardı. Bu yüzden Trabzon'daki başarısı önemli... Takımı aldığında 9 puanı vardı. 20 puan topladı. Sezon başında olsaydı daha fazla toplayabilirdi. Trabzon'a büyük değer kattı. Umarım takımı daha iyi tanımıştır. Çünkü ikinci yarıda daha zorlu maçlar oynanacak" dedi.
 

Hami Mandıralı'nın Trabzonspor açıklamaları"AYRILMAK İSTEYEN GİTMELİ"
Çalımbay'ın transferde doğru isimleri belirlemesi gerektiğinin altını çizen Hami Mandıralı, "Takıma katkı veremeyen isimlerle yollar ayrılmalı. Sosa istenilen düzeyde değil. Bu tip oyuncular iyi olmazsa ya da oynayamazsa takımda sorun çıkartabilir. Mas ayrılmak istiyorsa bu karara saygı duyulmalı. O'nun yerine Sakıb düşünülüyorsa, Mas takımda tutulmalı. Sakıb güçlü bir oyuncu ama oyun bilgisi Mas'a göre daha az" diye konuştu.

"ANLAYIŞ DEĞİŞMELİ"

Trabzonspor'un stopere ihtiyacı olduğunun da altını çizen Mandıralı şunları söyledi: "Bunu artık herkes biliyor. Rıza hocanın 2-3 nokta transfer yapması lazım. Rıza hocanın dediği gibi, Trabzonspor'un ligdeki ilk 3 maçı çok önemli. 2-3 nokta transfer yapılırsa, oyun formatını genişletebilirse Trabzonspor şampiyonluğa oynar. Kazandıkça yarışın içinde oluyorsunuz. Sürekli kazanarak güven aşılıyorsunuz. Başta kaptan Onur ve Burak Yılmaz'ın sorumluluk alması lazım. Bakışlarıyla onları daha çok motive etmeli. Burak Yılmaz orada devreye girmeli. Dediğim gibi 3 maç alınırsa takım yarışın içinde olacaktır. Son sözüm de Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'e... Trabzonspor yöneticileri artık şunu dememeli; 'Yusuf'a ehliyet aldım, ev aldım'... Bunları kamuoyuyla paylaşmayacaksın... Trabzonspor, 'Bizum uşağımız' anlayışından vazgeçmeli. Onlar sürekli oynayan oyuncular... Daha da fazla parayı da hak ediyorlar.. "

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.