comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sosa için FLAŞ açıklama

03 Haziran 2020, Çarşamba 16:33
Ahmet Ağaoğlu'ndan Sosa için FLAŞ açıklama

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Jose Sosa ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Jose Sosa ile düzenlediği basın toplantısında sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara sert tepki gösterdi. Sosa'nın kulübün bir parçası olduğunu belirten Ağaoğlu, gelecekle ilgili de planları bulunduğunu belirtti.

AHMET AĞAOĞLU: "ALGI OYUNLARINA ALET OLMAYACAĞIZ"
"Kaptanımızla devam etmek istediğimizi kendisine ilettik. Kendisi bu dönemde bizimle beraber, sorumluluk aldı. Kulübün önemli bir parçası. Son 1 hafta içerisinde kaptanımızın eşi üzerinden bir propaganda yapıldı. Bir kadın üzerinden yapılan bu aşağılık olayı lanetliyorum. Bu konuyla ilgili gerekenleri de yapacağız. Şampiyonluk yolunda bize karşı bir takım operasyonlar yapılacağını biliyorduk zaten. Benim 30 yılım geçti bu alemde. Yapılan algı operasyonlarına taraftarlarımız alet olmasın. Bugün geldiğimiz nokta elbette bazı kişileri rahatsız etmiş olabilir. Biz hiçbir zaman rakiplerimizi düşman olarak görmedik. Takımımızın konsantrasyonunu bozmak için algı yapan beyinler, kendi sığlıkları içerisinde boğulacaktır. Trabzonspor dimdik ayaktadır. Hedef belirledik. Bu hedef sportif, ahlaki ve ekonomiktir. Kim ne yaparsa yapsın böyle operasyonlara izin vermeyeceğiz. Ülkemin insanları adına, eşine yapılan saygısızlıktan dolayı Sosa'dan özür diliyorum. Bütün oyuncularımızın eşleri, aileleri bizim en değerlilerimizdir. Bizim sorumluluğumuz altındadırlar. Onlara yapılan her şeyi misliyle kendimize yapılmış olarak kabul ederiz."

AHMET AĞAOĞLU: "KAPTANIMIZLA PLANLARIMIZ FARKLI"

"Hepimiz şu anda önümüzdeki hedefe kitlenmiş durumdayız. Ligde 8 maç ve kupada final. Dolayısıyla hiçbir şekilde oyuncularımızın ve hocamızın konsantrasyonunu bozmaya yönelik operasyonlara izin vermeyeceğiz. Hiçbir şekilde kadro yapımızı bozmak istemiyoruz. Sözleşmesi biten her oyuncumuzla sözleşme yenileme düşüncesindeyiz. Kaptanımızla ileriye yönelik çok farklı planlar ve projeler içerisindeyiz. Biz Trabzonluyuz. Oyuna, tuzağa gelmeyiz. Bir Trabzonlu bir şey yaparken onu neden yaptığını herkesin düşünmesi lazım."

SOSA: "TRABZONSPOR'DA ÇOK MUTLUYUM"

"Taraftarlarımız rahat olsun. Takımımız gerçekten çok iyi çalışıyor ve herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bize uzaktan da olsa desteklerini sürdürsünler. Pandemi sürecindeki bu arada en çok sevdiğimiz şeyden uzak kaldık. Şu anda çok sıkı çalışıyoruz. Gelecek hakkında da elbette görüşmeler yaptık. Takıma nasıl yardımcı olabileceksem o şekilde devam etmek istiyorum. Saha içerisinde veya dışarıda, başkanımızın uygun göreceği pozisyonlarda devam etmek istediğimi ilettim. Burada çok mutluyum. Kulübümüzü aile olarak görüyorum. Futbola konsantre olmak istiyorum. Ailemin herhangi bir bireyine karşı yapılacak kötü söylemlerin beni kırdığını belirtmek istiyorum. Ailem burayı çok seviyor, kızlarım burada doğdu. Ben de yaptığım işten keyif alıyorum. Önümüzde maçlar var ve bunlara konsantre olmamız gerekiyor." 

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!