comScore

Schalke 04 Schalke 04

Ozan Kabak'tan transfer kararı! Sürpriz adres

27 Haziran 2019, Perşembe 11:30
Ozan Kabak'tan transfer kararı! Sürpriz adres

Stuttgart forması giyen Ozan Kabak, transferiyle ilgili kararını Schalke'den yana kullandı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın geçtiğimiz ocak ayında Stuttgart'a sattığı Ozan Kabak, transferiyle ilgili kararını verdi. Alman basınında yer alan haberlere göre genç futbolcunun tercihini Schalke'den yana kullandığı iddia edildi. Bild Gazetesi, milli stoperin Schalke'ye transfer olacağını duyurdu. 
 

Transfer Haberleri: Ozan Kabak, Schalke'ye transfer oldu mu?


Stuttgart'ta sözleşmesinde 15 milyon euroya serbest kalır maddesi olan Ozan Kabak, Bayern Münih ve Milan gibi kulüplerden teklif almasına rağmen Schalke'ye gitmeye karar verdi. Genç futbolcunun Bayern Münih'de stoper bölgesinde rekabete gireceği futbolcuların fazla olması nedeniyle Schalke'yi tercih ettiği öne sürüldü. 

FUTBOLARENA, SCHALKE'NİN TEKLİFİNİ DUYURMUŞTU
Ozan Kabak için Schalke'nin devreye girdiğini FutbolArena takipçilerine duyurmuştu. Schalke'nin milli futbolcuya 4 yıllık sözleşme teklif ettiğini 23 Haziran'da yazmıştık. 

O HABER İÇİN TIKLAYIN!


Ozan Kabak'ın transferinde yetiştirme bedeli maddesi var mı?


3 kulüp de Ozan'ın, 15 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödemeyi kabul ederken, Galatasaray'ın gelir elde edip edemeyeceğini ise genç oyuncunun seçimi netleştirecek. Ozan Kabak, Milan ya da West Ham United'a imza atarsa  Galatasaray da ‘yetiştirme bedeli' olarak ekstra 750 bin euro alacak. Ancak Ozan, Schalke 04 veya Bayern Münih'e gider yani Almanya'da kalırsa Galatasaray yetiştirme bedeli alamayacak. Çünkü Galatasaray'ın gelir elde etmesi için Ozan'ın uluslararası bir transfere imza atması gerekiyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)