comScore

Galatasaray Galatasaray

Transfer Haberleri: Ozan Kabak'a bir talip daha! Galatasaray bekleyişte

23 Haziran 2019, Pazar 17:15
Transfer Haberleri: Ozan Kabak'a bir talip daha! Galatasaray bekleyişte

Küme düşen Stuttgart'tan ayrılmaya hazırlanan Ozan Kabak'a bir diğer Almanya Bundesliga ekibi Schalke 04 talip oldu. Schalke, Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra bir kez daha parlayan Ozan Kabak için transfer yarışına dahil oldu.

FutbolArena - Galatasaray ve Stuttgart'ta ortaya koyduğu futbolla Avrupa devlerini peşine takan Ozan Kabak'a Schalke 04 Kulübü de talip oldu. Ozan Kabak transferini isteyen kulüpler ve Galatasaray'ın bekleyişi hakkında detaylar haberimizde.
 

Ozan Kabak transferini isteyen kulüpler


Alman ekibi, Ozan'ı kadroya katmak için resmen devreye girdi. Schalke 04 Kulübü, hem oyuncu hem de kulübü ile temasa geçerek Ozan Kabak için resmi teklif sunduğu ortaya çıktı.

Alman ekibinin Ozan'a 4 yıllık sözleşme sunduğu öğrenildi Ozan Kabak'a, Milan, Bayern Münih ve West Ham United Kulübü de talip olup oyuncunun transferi için resmi girişim, teklif sunmuştu.
 

Ozan Kabak'ın transferinde yetiştirme bedeli maddesi var mı?


3 kulüp de Ozan'ın, 15 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödemeyi kabul ederken, Galatasaray'ın gelir elde edip edemeyeceğini ise genç oyuncunun seçimi netleştirecek. Ozan Kabak, Milan ya da West Ham United'a imza atarsa  Galatasaray da ‘yetiştirme bedeli' olarak ekstra 750 bin euro alacak. Ancak Ozan, Schalke 04 veya Bayern Münih'e gider yani Almanya'da kalırsa Galatasaray yetiştirme bedeli alamayacak. Çünkü Galatasaray'ın gelir elde etmesi için Ozan'ın uluslararası bir transfere imza atması gerekiyor. 
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!