comScore

Sabri Çelik kimdir? Sabri Çelik nereli, kaç yaşında? (MHK yeni başkanı Sabri Çelik biyografi ve bilgiler)

15 Şubat 2019, Cuma 14:09
Sabri Çelik kimdir? Sabri Çelik nereli, kaç yaşında? (MHK yeni başkanı Sabri Çelik biyografi ve bilgiler)

MHK yeni başkanı Sabri Çelik oldu. Sabri Çelik kimdir? sorusuna yanıt arayanlar MHK yeni Başkanı Sabri Çelik hakkında bilgi araştırması yapmaya başladı. Geçmiş dönemde de MHK başkanlığı yapan Sabri Çelik hakkındaki bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - MHK yeni başkanı Sabri Çelik oldu. Sabri Çelik'in MHK başkanı olmasının ardından Sabri Çelik hakkında araştırma yapılmaya başlandı. Sabri Çelik kimdir? MHK yeni başkanı Sabri Çelik  kaç yaşında? Sabri Çelik  nereli? Sabri Çelik  daha önce nerelerde görev yaptı? MHK yeni başkanı Sabri Çelik hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında. 


MHK Başkanı Sabri Çelik hakkında bilgi


Sabri Çelik 16 Haziran 1956 doğumlu. 56 yaşındaki Sabri Çelik yaş haddinden hakemliği bırakanlar sınıfında yer aldı. Sabri Çelik daha önce de Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yapmıştı. 
2004/2005 sezonunda 2004-2005 Sezonu Süper Lig Hakem-Yardımcı Hakem Ara Semineri"ne "Tahkim Kurulu kararı" ile katılan ve seminer ortasında "şok" bir kararla Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Sabri Çelik'e istifasını sunan Klasman Hakemi Mutlu Çelik giderayak "şok" açıklamalarda bulunmuştu ve bu olay o yıla damgasını vurmuştu. Mutlu Çelik, Sabri Çelik hakkında "Benim MHK başkanım, yüzüme bile bakmadı. Akşam düşündüm ve karar aldım. Ben bu adamların masallarını çok dinledim. Bugün baktım hala masal anlatıyor. Otelin antettli kağıdını aldım ve istifamı yazdım. Bundan sonra disiplin kurulu şahitleri dinlemeden ceza veremeyecek. Başkan Levent Bıçakçı ve Başkan Yardımcısı Şekip Mostaroğlu avukatmış. Levent beyin vergi numarasını öğrenip, vekaletimi göndereceğim. Bundan sonra benim davalarıma da baksın." ifadelerini kullanmıştı. 

SABRİ ÇELİK HAKKINDA OLAY SÖZLER
2004 YILINDA MHK BAŞKANLIĞINA SEÇİLMİŞTİ

Sabri Çelik, 2004'te Mehmet Ali Yılmaz ile seçimlere girerek MHK Başkanı olmuştu. , Sabri Çelik başkanlığındaki kurul, 83 oy alarak yarışı kazandı. O dönem MHK'da asil ve yedek üye olarak şu isimler yer aldı: Asil: Sabri Çelik (başkan), Muhittin Boşat, Necmi Temizel, Mevlüt Güzel, Murat Ilgaz, Alican Lakot, Mahmut Çetiner, Ali Kunak, Salih Türktunç Yedek: İsmet Cengiz, Mehmet Çayan, Mekki Keskin, Musa Eryılmaz, Dursun Cumali Sucu, Erdoğan Alan, Metin Karaarslan, Nazif Altınpınar, Yaşar KaracaAHMET ÇAKAR'IN 2004'TE SABRİ ÇELİK HAKKINDAKİ YAZISI (SABAH)

ralarında Mutlu Çelik ve Bülent Uzun da bulunduğu 4 hakeme artık maç verilmiyor. Üstelik günlerdir basında bu hakemlerle ilgili şaibe iddiaları nedeniyle yoğun spekülasyonlar var. Peki bu hakemlere maç vermeyen kim? MHK ve onun başkanı Sabri Çelik. Peki Sabri Çelik kim? Geçen dönemin hakem atama sorumlusu. Yani, Mutlu ve Bülent'i geçen sezon maçlara gönderen adam.
Peki yazın ne oldu da bunları hakemlikleri bitti? Ne dersin Sabri? Yoksa bu hakemlerde yazın kıl dönmesi mi oldu. Hani sen şeffaftın Sabri?
Ben sana MHK'yı kurarken, gece yarısı Ankara Sheraton Oteli'nde kapalı kapılar ardında neler yaşandığını sordum. Ama sen cevap vermedin Sabri.
Pazar gecesi İlker Yasin sordu "Yazılı sor, federasyon başkanı Levent Bıçakçı böyle istiyor"dedin.
Hani sen bağımsızdın!!!
Açıkla Sabri, bu adamlara niye maç vermiyorsun? Biraz yüreğin, biraz medeni cesaretin varsa konuş!
Susma! Çünkü susarsan, kirlenmiş Türk hakemliğini daha da kirleteceksin.
Gelelim bu iki hakeme. Bülent Uzun pazar gecesi CNN Türk'teki spor programında hakemliği bırakıverdi. Ne kolay değil mi? Hakkında şaibe iddiaları olan bir hakem, şayet temiz ise, hesap sorar. "Ey Sabri Çelik, adamsan bana niye maç vermediğini açıkla" der. Ama Bülent Uzun diyemedi.
Demedi, ya da işine gelmedi. Pişkin pişkin hakemliği bıraktı...
Mutlu Çelik "İki hafta daha beklerim maç alamazsam konuşurum" diyor. Konuş da görelim Mutlu. Bakalım neler diyeceksin.
Andersen'den masallar mı anlatacaksın, yoksa anlattıkların Türk hakemliğinin son 5 yılını gözler önüne mi serecek.
Son sözüm Sabri Çelik'e. Sen artık şeffaf değilsin. Hala "Ben şeffafım beyler" diyorsan buna inan kargalar bile güleceklerdir.

SABRİ ÇELİK HAKKINDA SOSYAL MEDYADA NELER SÖYLENDİ?

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)