comScore

Galatasaray Galatasaray

Sabri Çelik hakkında sosyal medyada olay yorum (Sabri Çelik kimdir?)

15 Şubat 2019, Cuma 14:09
Sabri Çelik hakkında sosyal medyada olay yorum (Sabri Çelik kimdir?)

MHK Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirilmesinin ardından sosyal medyada dikkat çeken yorumlar yapıldı. Sabri Çelik kimdir, Sabri Çelik kaç yaşında, Sabri Çelik hakemliği ne zaman bıraktı gibi aramaların yanıtları haberimizde.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de geride kalan 21 haftalık süreçte hakam kararlarına gösterilen tepkilerin artması sonucu MHK Başkanı Yusuf Namoğlu görevinden istifa etmişti. Yeni MHK Başkanı'nın kim olacağı merak edilirken TFF'den açıklama yapıldı. MHK'nin yeni başkanı Sabri Çelik oldu. Sabri Çelik kimdir, Sabri Çelik kaç yaşında, Sabri Çelik hakemlik kariyeri, Sabri Çelik yorumları gibi aramaların yanıtları haberimizde. 
 

Sabri Çelik kimdir, kaç yaşında? Sabri Çelik yorumları


MHK'nin yeni başkanı olarak atanan Sabri Çelik hakkında FutbolArena Twitter hesabımızda takipçilerimizin görüşlerini sorduk. Sabri Çelik hakkında futbolseverlerin görüşleri haberimizde yer alıyor. 

SABRİ ÇELİK HAKEMLİK KARİYERİ
Sabri Çelik 16 Haziran 1956 doğumlu. 56 yaşındaki Sabri Çelik yaş haddinden hakemliği bırakanlar sınıfında yer aldı. Sabri Çelik daha önce de Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yapmıştı. 
2004/2005 sezonunda 2004-2005 Sezonu Süper Lig Hakem-Yardımcı Hakem Ara Semineri"ne "Tahkim Kurulu kararı" ile katılan ve seminer ortasında "şok" bir kararla Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Sabri Çelik'e istifasını sunan Klasman Hakemi Mutlu Çelik giderayak "şok" açıklamalarda bulunmuştu ve bu olay o yıla damgasını vurmuştu. Mutlu Çelik, Sabri Çelik hakkında "Benim MHK başkanım, yüzüme bile bakmadı. Akşam düşündüm ve karar aldım. Ben bu adamların masallarını çok dinledim. Bugün baktım hala masal anlatıyor. Otelin antettli kağıdını aldım ve istifamı yazdım. Bundan sonra disiplin kurulu şahitleri dinlemeden ceza veremeyecek. Başkan Levent Bıçakçı ve Başkan Yardımcısı Şekip Mostaroğlu avukatmış. Levent beyin vergi numarasını öğrenip, vekaletimi göndereceğim. Bundan sonra benim davalarıma da baksın." ifadelerini kullanmıştı. 

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden atama hakkında bilgi verildi. İşte yeni MHK Başkanı ve üyeleri.

''TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirilmesine karar verdi. Sabri Çelik başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

BAŞKAN
Sabri Çelik

ÜYELER

Mustafa Çulcu
Muhittin Boşat
Ünsal Çimen
Kamil Abitoğlu
Hakan Sivriservi
Ferhat Gündoğdu
Nihat Mızrak
Hamza Mısır''


FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)