comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen'den Pereira'ya övgü geldi

20 Eylül 2015, Pazar 23:08
Rıdvan Dilmen'den Pereira'ya övgü geldi

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 2-1 yendiği maçın ardından teknik direktör Vitor Pereira'ya övgü dolu sözler sarf etti. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin, Spor Toto Süper Lig 5. haftasında Bursaspor'u 2-1 yendiği müsabakayı NTV Spor'da %100 Futbol programında Rıdvan Dilmen yorumladı. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira'yı sık sık eleştiren Rıdvan Dilmen bu kez aksini yaptı. 
 
Ünlü yorumcu NTVSpor'da Bursaspor maçı sonrası  bu kez Portekizli'nin doğru işler yaptığını savundu.

"Vitor Pereira kendini geliştiriyor"
"Açıkçası skora bağlı bir görüntü oldu. Golü atana kadar Bursaspor oyunu dengeledi. 1-1'den sonra oyun yine Fenerbahçe'ye döndü. Ben bu maçla birlikte Vitor Pereira'nın her geçen gün kendini geliştirdiğini görüyorum. Bu ligde Vitor Pereira dışında herkes ligin antrenörü. Sadece Gençlerbirliği'nden gönderilen Baxter var. Vitor Pereira önce böyle gitmeyecek dedi. Sistemini doğru uygulayacaksın ve bu ligi hafife almayacaksın. Fenerbahçe taraftarı Pereira ile birlikte rakipleri ezeceğiz, ligi forse edeceğiz dedi. Ancak bu takım sakatlanmaya ve ceza almaya aday bir takım. Vitor Pereira yavaş yavaş değişikliğe gitti ve formatı 4-3-3'e çevirdi. Daha da önemlisi doğru oyuncularla 4-3-3'e döndü. Her geçen gün kendini geliştiriyor."

Aziz Yıldırım'dan sert tepki görmüştü
 
Bursaspor galibiyeti sonrası “ Vitor Pereira yavaş yavaş değişikliğe gitti ve formatı 4-3-3'e çevirdi. Daha da önemlisi doğru oyuncularla 4-3-3'e döndü. Her geçen gün kendini geliştiriyor” diyen Dilmen'in bu açıklaması sonrası akıllara Aziz Yıldırım'ın sözleri geldi.
 
Ligin ilk haftalarında Portekizli hocayı sık sık eleştiren Rıdvan Dilmen'e Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 28 Ağustos'ta sert bir yanı vermişti.
 
Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamda isim vermeden Rıdvan Dilmen'i kastederek;
 
“Fenerbahçeli olan ve Fenerbahçe'de görev yapmış bu eski antrenörlerin kendi görev yaptıkları dönemde Fenerbahçe'ye nasıl futbol oynattıkları, herkes tarafından bilinmektedir. Eğer bu tür kasıtlı tenkit ve sistemli karalamalarınız devam ettiği takdirde, görev yaptığınız dönemin maçlarını televizyonumuzda tek tek izlettirip icraatlarınızı kamuoyuyla paylaşacağım. Daha sezonun ilk haftaları olmasına rağmen  teknik direktörümüz Pereira'ya  el birliği ile saldırırken ben de size sormak isterim: Şu anda hanginiz hangi külüpte çalışıyor? Fenerbahçe dışında hangi kulüpte hangi başarıları elde ettiniz? Örneğin Aykut Kocaman ya da İsmail Kartal'a gösterdiğiniz sabrı neden yeni hocamıza göstermiyorsunuz? Yaptığınız bu davranış ve tavırla Fenerbahçe Spor Kulübü'ne zarar vermektesiniz” demişti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"