comScore

Putin, Khabib Nurmagomedov ile bir araya geldi

10 Ekim 2018, Çarşamba 22:37
Putin, Khabib Nurmagomedov ile bir araya geldi

UFC Şampiyonası'nda İrlandalı dövüşcü Conor McGregor'u yenerek ünvanını koruyan Khabib Nurmagomedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

FutbolArena - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, UFC Şampiyanu Khabib Nurmagomedov'u “Rusya Bir Spor Gücüdür” forumunda tebrik etti.  
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Rusya Bir Spor Gücüdür” forumunda, İrlandalı Conor McGregor'u yenerek UFC Şampiyanluğunu koruyan Khabib Nurmagomedov ile bir araya geldi. Putin Nurmagomedov'a Las Vegas'taki unvan maçında elde ettiği başarıdan dolayı, “Seni samimiyetle tebrik ediyorum” dedi.


PUTİN - KHABİP NURMAGOMEDOV BULUŞMASI


''SENİN İÇİN ENDİŞELENDİK''

Dövüş sonrası çıkan olaya dikkat eden Putin, "Tabii ki, bu bir ticari spor, ama yine de bir spor. Ve burada da genel spor ahlaki kurallarına da dikkat edilmesi gerekiyor" dedi. Yaşanan olaylar karşısında vatandaşlarının yanında olduklarını belirten Putin, "Vatandaşlarımız nerede ve ne yaparlarsa yapsınlar biz kayıtsız kalmıyoruz. Bu yüzden, her şeyi yakından takip ettik, tabi ki senin için çok endişeliydik" sözlerini sarf etti. 
Dünyada gündem olan maç sonrası kavga ile ilgili sporcuya takılan Putin, “Babana sana yumuşak bir ceza vermesini isteyeceğim. Çünkü sen ana görevini yaptın, savaşı kazandın. Onur ve inandırıcılıkla kazandın” ifadelerini kullandı.

''DİNİME, BABAMA HAKARET ETTİ''

Şampiyan Khabib Nurmagomedov, ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen UFC unvan maçında İrlandalı rakibi Conor McGregor yenerek şampiyonluk kemerini korumuştu. Maç sonrasında Nurmagomedov aleyhine sloganlar atılması üzerine salonda arbede yaşanmıştı. Nurmagomedov daha sonra yaptığı açıklamada, “Bana terörist dediler. Conor McGregor dinime, ülkeme, babama hakaret etti. Brooklyn'e geldi ve benim otobüsüme saldırdı. Hiç kimse, bir diğerinin dinine, ülkesine hakaret edemez” ifadelerini kullanmıştı.


KHABİB - MCGREGOR FULL İZLE


Khabib Nurmagomedov ve Conor McGregor arasında oynanan ve Rus dövüşcünün zaferi ile biten maçın tamamını izlemek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Khabib Nurmagomedov ve Conor McGregor arasında oynanan maçın sonunda ise büyük olaylar yaşandı.  Khabib Nurmagomedov dövüş sonrasında kafesin üzerinden saha kenarında Conor McGregor'ın ekibine saldırdı. Olaylar sonrasında Khabib Nurmagomedov ve Conor McGregor güvenlik görevlileri tarafından soyunma odasına götürüldü.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)