comScore

Portekiz 3-1 İsviçre maç özeti ve golleri İZLE (Cristiano Ronaldo İsviçre maçı golleri)

05 Haziran 2019, Çarşamba 23:47
Portekiz 3-1 İsviçre maç özeti ve golleri İZLE (Cristiano Ronaldo İsviçre maçı golleri)

UEFA Uluslar Ligi yarı final maçında Portekiz, İsviçre'yi 3-1 mağlup etti. Cristiano Ronaldo'nun hat trick yaptığı Portekiz - İsviçre maç özeti ve golleri haberimizde. 

FutbolArena - Portekiz, UEFA Uluslar Ligi'nde finalde. UEFA Uluslar Ligi yarı final maçında Portekiz ile İsviçre, Dragao Stadı'nda karşı karşıya geldi. Portekiz Cristiano Ronaldo'nun yıldızlaştığı maçta finale çıkan takım Portekiz oldu. Portekiz - İsviçre maç özeti ve golleri haberimizde. 


Portekiz - İsviçre maç özeti


Portekiz ile İsviçre arasında oynanan maçın ilk yarısını Portekiz, 25. dakikada Cristiano Ronaldo'nun frikik golüyle 1-0 önde tamamladı. İkinci yarıda İsviçre'nin penaltıdan skoru 1-1 eşitlediği golden öncesinde ise ilginç anlar yaşandı. Bu pozisyon öncesinde Portekiz lehine penaltı kararı verilirken, VAR'a giden hakem önceki pozisyonda İsviçre lehine penaltı olduğunu tespit etti ve İsviçre, Rodriguez'in penaltı golüyle skoru 1-1 yaptı. Son dakikalarda ise sahneye yine Cristiano Ronaldo çıktı. Yıldız futbolcu ve 88 ve 90'da attığı gollerle hat trick yaparak takımına galibiyeti getiren isim oldu. 

Portekiz, UEFA Uluslar Ligi finalinde Hollanda - İngiltere maçının galibiyle karşılaşacak. 

 

Uluslar Ligi nedir? UEFA Uluslar Ligi statüsü


Uluslar Ligi ile UEFA EURO müsabakalarının değişimli olarak her iki yılda bir oynanması karara bağlandı. İlk Uluslar Ligi, 2018-2022 döneminde oynanacak. Uluslar Ligi statüsüne göre UEFA'ya üye 54 ülke öncelikle dört küme oluşturacak. Birinci kümede 12, ikinci kümede 12, üçüncü kümede 14, dördüncü kümede 16 ülkenin millî takımları yer alacak. Bu düzenlemedeki düşme ve çıkma heyecanının millî maçlara olan ilgiyi artırması öngörülüyor.

UEFA, Uluslar Ligi'ne katılacak olan takımları ve grupları belirledi. UEFA'dan yapılan açıklamada Türkiye, B Grubu'nda yer aldı. Ülkeler sadece gruplarındaki diğer ülkelerle içeride ve dışarıda olmak üzere ikişer kez karşılaşacak ve 6 oyun günü sonrasında her kümede dört grupta da maçlar tamamlanacak.Gruplarda sonuncu olan ülkeler bir alt kümeye düşecek. Grubu lider tamamlayan takımlar ise bir üst kümeye yükselecek. A Grubu'nda yer alan 4 grubun liderleri arsında oynanacak dörtlü final sonucunda da Uluslar Ligi şampiyonu belirlenecek.

ÖZETİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>


FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)