comScore

Nerede oy kullanacağım? Seçmen kağıdı sorgulama (Hangi okulda oy atacağım?)

29 Mart 2019, Cuma 11:53
Nerede oy kullanacağım? Seçmen kağıdı sorgulama (Hangi okulda oy atacağım?)

Nerede oy kullanacağım sorusu seçimlere günler kala sıkça aranmaya başladı. 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşlar hangi okulda oy kullanacağım, YSK seçmen kağıdı sorgulama, seçmen kağıdım nerede, oyumu nerede atacağım gibi aramaları yapıyor. Yerel seçimler öncesi vatandaşların oy atacakları okulları sorgulama ekranını haberimizde bulabilirsiniz.

Nerede oy kullanacağım, oy atacağım okul nerede, hangi okulda oy kullanırım, oy kullanma, hangi okulda oy atacağımı sorgulama, seçmen kağıdım nerede, seçmen kağıdını nasıl alırım, E devlet seçmen kağıdı sorgula, e devlet oy atacağım okulu bulma, hangi okudal oy atarım e devlet sorgula gibi yapılan aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. 31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala vatandaşlar oy kullanma işlemleri hakkında internette arama yaparak, seçim günü oy kullanacakları okula bilgi sahibi olarak gitmeyi istiyor. Özellikle nerede oy atacağım, oy kullanacağım okul gibi aramalar sıkça yapılıyor. 
 

Nerede oy kullanacağım? Hangi okulda oy atacağım? (YSK seçmen kağıdı e devlet sorgula)


31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bulunduğumuz il/ilçelerde belediye başkanlarını seçmek için sandık başına gideceğiz. Belediye başkanlarının belirleneceği seçimlerde aynı zamanda muhtarlık için de oy kullanılacak. Hangi okulda oy kullanacağım sorusuyla birlikte vatandaşlar oy kullanacakları okulu ve sandığı merak ediyorlar. Yerel seçimlerde hangi okulda ve sandıkta oy kullanacağınızı seçmen kağıtlarından öğrenebiliyorsunuz.

NASIL OY KULLANACAĞIM?


Seçmen kağıtlarna ise mahalle muhtarlıklarından ulaşabildiğiniz gibi YSK üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. YSK'nin internet sitesine giriş yaparak "Nerede oy kullanacağım" bölümünden TC Kimlik Numaranızı ve istenen bilgileri girerek sorgulama yapabilirsiniz. E Devlet mobil uygulama ve internet sitesinden de hangi okulda oy kullanacağım sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. 

NEREDE OY KULLANACAĞIM SORGULA (HANGİ SANDIKTA OY ATACAĞIM) TIKLAYIN!


E Devlet seçmen kağıdı sorgulama (E devlet nerede oy kullanacağım)


E devlet üzerinden seçmen kağıtlarınıza ulaşarak nerede oy kullanacğaım sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. E devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama şeklinde arama çubuğuna yazarak sorgulatıyoruz. Çıkan sonuçlarda ekranda yurt içi seçmen kütüğü bilgilerine ulaşarak nerede oy kullanacağınızı görebilirsiniz.
 

Okullar tatil edildi mi? 1 Nisan okullar tatil mi?


31 Mart 2019 yerel seçimlerine kısa bir süre kala seçimlerin ardından okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyordu. 1 Nisan 2019 Pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı belli oldu. Pazartesi günü seçimler nedeniyle okullarda yapılacak düzenlemelerin yapılabilmesi adına 1 Nisan Pazartesi günü MEB'e bağlu tüm okullara izin verildi. 1 Nisan okullar kapalı olacak ve öğrenciler okullara gitmeyecek. Yerel seçimler sonrası okullarda gerekli düzenlemelerin yapılması adına MEB bu yönde bir karar aldı. 

YEREL SEÇİM SONUÇLARI SORGULA

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"