comScore

Nerede oy kullanacağım 2019 - Oyumu nerede kullanacağım (2019 yerel seçim seçmen sorgulama)

05 Ocak 2019, Cumartesi 11:13
Nerede oy kullanacağım 2019 - Oyumu nerede kullanacağım (2019 yerel seçim seçmen sorgulama)

YSK seçmen listelerini açıkladı. Nerede oy kullanacağım? sorusuna yanıt arayan vatandaşlarımız internette seçmen listesi sorgulama araması gerçekleştiriyor. Seçmen listelerine ulaşmak için haberimize göz atabilirsiniz.

Yerel seçim için geri sayım başladı. Türkiye 31 Mart tarihinde seçime gidecek. Belediye yönetimlerinin seçileceği seçim öncesinde vatandaşlar nerede oy kullanacağım? sorusuna yanıt arıyor. YSK yerel seçim öncesinde seçmen listelerini askıya almış durumda. YSK tarafından açıklanan seçmen listelerine artık internet üzerinden de ulaşılabiliyor. Seçem listelerine ulaşıp nerede oy kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız haberimizde göz atabilirsiniz. 


Nerede oy kullanacağım? YSK Seçmen listesi sorgulama


31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimin heyecanı şimdiden başladı. AKP ve MHP'nin kurdukları Cumhur İttifakı ve CHP ve İYİ Parti'nin kurdukları Millet İttifakı ile katılacağı yerel seçim öncesinde partiler adaylarını belirledi. 

Oy kullanacak olan vatandaşlarımız ise Nerede oy kullanacağım? Seçmen listesi belli oldu mu? Oy kullanacağım yeri nasıl öğrenebilirim? sorusuna yanıt arıyor.
YSK seçmen listelerini açıkladı. Muhtarlara gönderilen seçmen listeleri evlere tek tek dağıtılacak. Ancak artık seçmen listeleri internet üzerinden de öğrenilebiliyor. Nerede oy kullanacağım? sorusuna yanıt arıyorsanız aşşağıda yer alan seçmen sorgulama linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

İSTANBUL'DA EKREM İMAMOĞLU VE BİNALİ YILDIRIM

MHP, AKP ile kurduğu Cumhur İttifakı nedeni ile İstanbul'da aday göstermedi. MHP, AKP'nin göstermiş olduğu Binali Yıldırım'ı destekleme kararı aldı. İyi Parti ise CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyecek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarmayacak.

ANKARADA İSE YİNE AYNI TABLO

İstanbul'da yaşanan ittifak Ankara'da da yaşaancak. CHP VE İYİ Parti, Ankara'da Mansur Yavaş'ı desteklerken, MHP ve AKP'nin aday göstermiş olduğu Mehmet Özhaseki'yi destekleyecek.

MHP 5 BÜYÜK İLDE ADAY GÖSTERDİ

MHP yapılan anlaşma ile Adana, Osmaniye, Mersin, Manisa, Aydın illerinde aday gösterdi. AKP ise bu illerde aday göstermeyerek MHP'nin adayına destek verecek. MHP, Adana için Hüseyin Sözlü. Mersin için Hamit Tuna. Manisa için Cengiz Ergün. Aydın için Ümmet Akın ve Osmaniye için Kadir Kara'yı aday gösterdi. 
 

YSK SEÇMEN SORGULAMA SİSTEMİ İÇİN TIKLAYIN >>>

FutbolArenaakşam haberleri turu (20 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.