comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ömer Üründül'ün medya isyanı! "Pereira'nın suçu neydi?"

04 Ekim 2016, Salı 12:23
Ömer Üründül'ün medya isyanı! "Pereira'nın suçu neydi?"

“Van Persie konusunda Pereira'ya ağır eleştirilerde bulunan medyanın bu sene bu konuda hiç sesi çıkmıyor.”

FutbolArena - Sabah Yazarı Ömer Üründül, “Pereira'nın suçu neydi?” diye sorup, medyaya yüklendi.

Üründül, geçen yıl Van Persi'nin oynamamasının Pereira'ya bağlandığının altını çizerek, Portekizli teknik adam üzerindeki baskıya isyan etti!

Üründül yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Van Persie niye yedek kalıyor" diye Vitor Pereira'ya sorulduğunda şu cevabı vermişti: "Fizik olarak hazır değil." Buna rağmen medyada yoğun bir Van Persie baskısı başladı. "Böyle bir yıldız, nasıl yedek kalır" eleştirileri sürekli gündeme geldi. Hollandalı yıldız da Pereira'ya net bir tavır aldı. Sonuçta Başkan Aziz Yıldırım, Pereira'ya; "Van Persie'yi oynat" talimatı verdi. Bu kararla birlikte hem Pereira'nın otoritesi zedelendi hem de Fernandao gibi çok yararlı ve formda bir santrfor kaybedildi. Bana göre; geçen seneki başarısızlığın da bir numaralı nedeni budur.

Yukarıda yazdıklarımı neden gündeme getirdiğimi şimdi açıklıyorum: Dirk Advocaat da Robin van Persie'yi yedek bıraktı. O da aynı Pereira gibi "Robin fizik olarak hiç hazır değil" dedi. Ama ne gariptir ki geçen sene Van Persie konusunda Pereira'ya ağır eleştirilerde bulunan medyanın bu sene bu konuda hiç sesi çıkmıyor. Van Persie de hocasına tavır almıyor. Peki Vitor Pereira'nın suçu ve günahı neydi?”

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.