comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

UEFA'dan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kararı

13 Mart 2020, Cuma 13:15
UEFA'dan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kararı

UEFA, koronavirüs nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde oynanacak maçları ertelediğini açıkladı.

FutbolArena - UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde oynanacak rövanş maçlarının ertelendiği açıklandı. Avrupa'yı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle UEFA'nın kulüp organizasyonlarındaki maçlar ertelendi. 

UEFA, önümüzdeki hafta oynanacak Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelendiğini duyurdu. 20 Mart'ta yapılacak olan kura çekimlerinin de ertelendiği açıklandı.
BAŞAKŞEHİR'İN RÖVANŞ MAÇI DA ERTELENDİ

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında dün Kopenhag'ı 1-0 mağlup eden temsilcimiz Medipol Başakşehir'in Danimarka'da oynayacağı rövanş maçı da ileri bir tarihe ertelendi. UEFA'nın maç programıyla ilgili kararını ilerleyen günlerde vermesi bekleniyor.
 

Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

KORONAVİRÜS KORUNMA YOLLARI

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)