comScore

Koronavirüs Türkiye'ye girdi mi? Koronavirüs'ten korunma yolları (Koronavirüs belirtileri)

10 Mart 2020, Salı 15:26
Koronavirüs Türkiye'ye girdi mi? Koronavirüs'ten korunma yolları (Koronavirüs belirtileri)

Koronavirüsün Türkiye'ye girmiş olma ihtimalinin yüksek olduğu açıklanırken vatandaşlar en çok Koronavirüs belirtileri, Koronavirüsten korunma yolları, koronavirüs nedir gibi aramaların yanıtlarını merak ediyor. Tüm detaylar haberimizde.

Koronavirüs Türkiye'ye girdi mi? Koronavirüs endişesinin Türkiye için de oluşmaya başladığı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs tehlikesiyle ilgili 10 Mart Salı günü sıcak açıklamalarda bulundu. Koronavirüsün Türkiye'ye girmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Fahrettin Koca, koronavirüs hakkında vatandaşların dikkat etmesi gerekenleri anlattı. 

Koronavirüs nedir, koronavirüs korunma yolları, koronavirüs nasıl koronulur, koronavirüs belirtileri, koronavirüs nasıl başlar, koronavirüs belirtileri nelerdir, koronavirüs oldum mu, koronavirüs nasıl anlaşılır, koronavirüs nasıl tedavi edilir, koronavirüs tedavisi gibi aramaları yapan vatandaşlarımız için uzman değerlendirmelerini hazırladık.
 

Koronavirüs Türkiye'ye girdi mi? Koronavirüs nedir? Koronavirüs belirtileri neler?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 Mart 2020 Salı günü yaptığı basın toplantısında koronavirüs tehlikesinin Türkiye'de olma ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı. Vatandaşların bu noktada koronavirüs belirtileriyle ilgili hastanelere başvurması gerektiği ifade edilirken koronavirüs belirtileri şu şekilde sıralanıyor.


KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ

Ateş
Öksürük
Nefes darlığı
Solum yolu hastalıkları
Burun akıntısı
Halsizlik
Vicut ağrısı
 

Koronavirüsten nasıl korunulur? Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

KORONAVİRÜS SON DAKİKA TIKLA!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"