comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'den Orel Grinfeld'e sert tepki: ''Adil değildi''

08 Ağustos 2019, Perşembe 01:18
Başakşehir'den Orel Grinfeld'e sert tepki: ''Adil değildi''

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir Yardımcı Antrenörü İrfan Saraloğlu, Olimpiakos mücadelesi sonrasında maçın hakemi Orel Grinfeld'e yüklendi.

FutbolArena - UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında Yunanistan ekibi Olimpiakos ile karşı karşıya gelen temcilsimiz Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk ile Chedjou, mücadelenin bitimi ile birlikte maçın hakemi Orel Grinfeld tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı.


Başakşehir Haber: Okan Buruk ve Chedjou neden oyundan atıldı?


Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında sahasında Olympiakos'a 1-0 mağlup oldu. Teknik Direktör Okan Buruk ile Chedjou mücadelenin bitiş düdüğünden sonra maçın hakemi Orel Grinfeld ile girdikleri ikili diyalog sonrasında oyun dışına atıldı.

Mücadelenin ardından Medipol Başakşehir Yardımcı Antrenörü İrfan Saraloğlu basın mensuplarına konu hakkında açıklamalarda bulundu.
''ADİL OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM''

Hakemin verdiği kararları eleştirerek sözlerine başlayan Saraloğlu, “İki etap var konuşulacak iki konu var. Öncelik vermemiz gereken iki güzide kulüp, birbirine yakın iki ülke ve takımlarının Şampiyonlar Ligi maçı var. Sahada elinden geleni yapıyor iki takım da ama yönetim anlamında ciddi bir sorun var. Hakemin maalesef maçın son bölümünde, aslında gidişatında verdiği kararların adil olmadığını düşünüyorum. Her iki taraf için de demokrat olduğunu düşünmüyorum. Maçın sonunda yaptığı hareketler maçın önüne geçti. Maçın sonunda da hem oyuncumuzu hem hocamızı atması düşündürücü” ifadelerini kullandı.

''HAKEM MAÇ SONU HEM HOCAMIZI HEM OYUNCUMUZU ATTI''

Karşılaşma bitiminde hakem Grinfeeld'in Teknik Direktör Okan Buruk ve Chedjou'ya kırmızı kart gösterdiğini belirten İrfan Saraloğlu, “Soyunma odasında ve koridorda Okan hocamız maçın hakemine; ‘futbol oynuyoruz' diyor. ‘Attım seni' diyor hakem. Chedjou; ‘ayıp sana' diyor ve seni de attım diyor hakem. Bu hatalar bize ne kadar zarar veriyorsa futbola da o kadar zarar veriyor. İnanın Olympikos takımına aynı davranışta bulunsa aynı cümleleri sarf edeceğime inanabilirsiniz” diye konuştu.

İŞTE O DİYALOG

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ve Chedjou, 1-0 kaybedilen Olympiakos maçı sonrası kırmızı kart gördü. Yardımcı antrenör İrfan Saraloğlu, diyalogu anlattı:

Okan Buruk: "Biz burada futbol oynuyoruz."
Hakem: "Attım seni."
Chedjou: "Ayıp sana."
Hakem: "Seni de attım."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!