comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Göksel Gümüşdağ'dan Sevilla itirafları

17 Ağustos 2017, Perşembe 00:57
Başakşehir'de Göksel Gümüşdağ'dan Sevilla itirafları

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Takımımla ve oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu takım, Sevilla'ya ezilmedi. Bu çok önemli" diye konuştu.

FutbolArena - Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda 2-1 yenildikleri Sevilla maçında turuncu-lacivertli takımla gurur duyduğunu söyledi.
 

Göksel Gümüşdağ'ın Medipol Başakşehir - Sevilla açıklamaları


3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, Sevilla'nın son 10 yılda 5 kez Avrupa kupası kaldırdığını belirterek, "Sevilla, Barcelona'dan sonra en çok top tutan takım. Bütçe olarak da bizim 10 katımız. Yaklaşık 200 milyon avro bütçeleri var. Bizim bütçemiz 25 milyon avro civarında. Bazı gerçekler de var ama buna rağmen Başakşehir'e yakışan, savaşan kimliğini kaybetmeden o mücadeleyi vermek çok önemliydi. Takımımla ve oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu takım, Sevilla'ya ezilmedi. Bu çok önemli." diye konuştu.

Dezavantajlı gitmelerine rağmen deplasmandaki maçta kolay teslim olmayacaklarını vurgulayan Gümüşdağ, "Deplasmanda da kolay pes etmeyeceğiz. Bize yakışan mücadeleyi yapacağız. Veda edeceksek de bize yakışan şekilde veda edeceğiz. Aynı bugünkü gösterdiğimiz mücadele gibi. Teknik direktörümüzü ve oyuncularımızı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
Turuncu-lacivertli kulübün başkanı Gümüşdağ, diğer takımların taraftarlarının da sevdiği ve sempati duyduğu bir takım olduklarını aktararak, "Kombinede 9 bini bulduk. Bugün 13 bin 700 kişi vardı. Demek ki buraya 9 binin dışından Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve diğer takımların taraftarı da destek için gelmiş. Ligin hem sempatik hem de sevilen bir takımı olduk. Bütün taraftar gruplarına teşekkür ediyoruz. Medipol Başakşehir taraftar grupları da takıma inanılmaz sahip çıktı." şeklinde görüş belirtti.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.