comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı'nın Sevilla gururu

23 Ağustos 2017, Çarşamba 00:21
Başakşehir'de Abdullah Avcı'nın Sevilla gururu

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Sevilla maçı sonrası konuştu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Şampiyonlar Ligi play-off turunda Sevilla ile oynadıkları karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. 
 

Sevilla 2-2 Başakşehir Abdullah Avcı'nın açıklamaları


Abdullah Avcı maç sonunda şunları söyledi:

"SONUNA KADAR ZORLADIK"
"Oyuncularıma da teşekkür ediyorum. Dünkü basın toplantısında da söyledim. Sonuna kadar zorlayacağız diye. Onun için teşekkür ediyorum. Bugün çok değerli bir takımla oynadık. 2 maç oynadık. Analizler, çalışmalarımız... Oyuncularım hepsini uygulamaya çalıştılar. Maça genelde topa sahip olma oranımız %50, %50. Geçen sene Barcelona'dan sonra en fazla topa sahip olan Sevilla'dan bahsediyoruz. Biz bugün Sevilla'ya geçişten pozisyon verdik ve gol yedik. Rakipten daha fazla mesafe kat ettik, sprint attık ve sonuna kadar zorladık."

"SEVİLLA SEYİRCİSİ BİZİ ALKIŞLIYORSA GÜZEL DUYGU"

"Emre'nin frikiği gol olsa belki bugün turu alıp dönecektik. Hakikaten buna çok inanıyorduk. Sonuna kadar zorladık. Gelişimize katkı sağlayacak bir maç oynadık. Sevilla seyircisi bugün bizi alkışlayarak yolluyorsa bu güzel bir duygu."

"ÜLKE PUANI İÇİN"

"Seneye Şampiyonlar Ligi statüsü değişiyor biliyorsunuz. Onun için bizim bugün aldığımız puan, bundan sonra Avrupa Ligi'nde alacağımız puanlar ülke adına çok önemli. Harika bir geceydi. Oyuncularımı tekrar tebrik ediyorum."

Medipol Başakşehir ile ilgili tüm haberlere Başakşehir Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.