comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı: 'Sevilla'ya karşı üstün oynadık'

17 Ağustos 2017, Perşembe 01:03
Başakşehir'de Abdullah Avcı: 'Sevilla'ya karşı üstün oynadık'

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, İspanya'nın en çok topa sahip olan takımlarından birisine karşı üstün oynadıklarını belirterek “Buna karşın kaybetmek üzdü” dedi. 

FutbolArena - Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Sevilla'ya 2-1 mağlup oldukları ilk karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.
 

Abdullah Avcı'nın Başakşehir - Sevilla maç sonu açıklaması


Sevilla'nın çok önemli iki opsiyonu olduğunu söyleyen Avcı, “İyi bir İspanyol takımı ve geniş alanda oynuyor. Blokların arasına topu sokmayı çalışan bir takım. Geçen sene Barcelona'dan sonra İspanya Ligi'nin topa en fazla sahip olan takımı. 2. bölgede agresif savunma yapıp sert baskı yaparak sete dönme istekleri vardı. Oyunun başında öne geçebilirdik. 15. dakikaya kadar dengeli gidiyordu. Terste kalıp çaprazdan yediğimiz bir gol oldu. 35 ve 40. dakikalar arasında oyunu kaybettik. Rakipte biraz daha düzgün ayaklı opsiyonlar vardı ve bunlar devreye girdi. İkinci devrede İspanya'nın yüksek pas yüzdesiyle oynayan bir takımına karşı yüzde 53 topa sahip oldu. Rakip kaleci 5 tane pozisyon kurtardı. Rakibin durağan oyunda çabuk oynaması, en büyük opsiyonlarıydı. Karşılarken sıkıntı yaşadık. Detaylarla kaybettik. Seyirciye teşekkür ederim. Umarım 3 sene önce burada kimse yokken bugün 13 bin kişi vardı. Bunun devamını da bekliyorum. Artık bu maçı kapatıp lige konsantre olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

"SONUNA KADAR SAVAŞACAĞIZ"
Her maçın 0-0 başladığını hatırlatan Abdullah Avcı, “Oradaki maç da böyle başlayacak. Bugün oyunun başında kaçırdığımızı orada bulursak bunu sonuna kadar kullanmak istiyoruz. Kulüp olarak ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde oynuyoruz. Bunun keyfini çıkartıp sonuna kadar savaşacağız. Karabükspor maçından sonra planlarımızı tekrar ortaya koyacağız. Umarım karşılığını alırız. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak gelişime çok büyük katkı sağlıyor” diye konuştu.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)