comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ: "Şampiyonluk kadar değerli"

16 Ağustos 2017, Çarşamba 21:35
Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ:

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde Sevilla ile oynanacak maç öncesi konuştu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde oynanacak olan Sevilla maçı öncesi konuştu. TRT Spor'a açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, Başakşehir'in durumu, Kulüpler Birliği ve Sevilla karşılaşmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
 

Başakşehir'de Göksel Gümüşdağ'dan Sevilla maçı açıklamaları


Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Sevilla maçı öncesi TRT Spor'a şu açıklamaları yaptı:

"TARİH YAZMAYI ERKENE ALDIK"
"Bence biz biraz özellikle tarih yazmayı erkene aldık. Şunu biliyorum ki, bugün Sevilla Başkanı ve yönetim kurulunu misafir ettik. Orada yaptığımız konuşmada bütçesini sorduk. 175 milyon euro dediler. Bizim bütçemiz 25-30 milyon euro arasında. Bugün herhalde Avrupa kupalarında grup aşamalarına kalmış bir grubuz. Bunun gururunu yaşıyoruz. Bugün baktığınızda bu statta Şampiyonlar Ligi müziği çalacak. Daha önce çalmıştık hatta daha önce esprisi olmuştu sosyal medyada. İnanarak yaptık bunu. Zoru ve imkansızı seviyoruz. Bugün gerçekten elit bir takımla son 10 yılda 5-6 kere UEFA şampiyonu olan takımla oynayacağız." 

"SEVİLLA KARŞISINDA EZİLMEYECEĞİZ"

"Şunu biliyoruz ki, ezilmeyeceğiz. Ben bu kulübün başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Başakşehir'in bu işi 4 senede buraya getirmesi çok önemli. Bugün de inanıyorum ki, Başakşehir'e yakışır mücadele olacak. Biz zor denizleri severiz. Aslanlar gibi mücadele edeceğiz."

"LİGİN SEMPATİK VE SEMPATİSİNİ KAZANAN KULÜBÜZ"

"Bugün baktığınızda 9 binlere yaklaşan kombine satışı var. 12-13 binin altında olmaz. Siz doğruları yapmaya çalıştığınız zaman o sizi güzel bir yere getiriyor. Bugün farklı farklı takımların da ikinci takımı olduk. Ligin sempatik ve sempatisini kazanan bir takım olduk. Şampiyonluk kadar kıymetli bu. Ligin son maçına kadar yarışta olmamız önemliydi."


Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Başkanlığını neden bıraktı?


Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Başkanlığını bırakmasıyla ilgili olarak "17 kulüp başkanımızın hepsi benim aday olmamı istediler. Bundan dolayı duygulandım ve mutlu oldum. Gerçekten 3 yılda Türk futbol tarihinde Kulüpler Birliği Vakfı'na yaşanmayanı yaşattık. Bugün koltuğumun altında fazla karpuz var. Bir yandan sanayi, bir yandan Başakşehir, bir yandan belediye. Ciddi yoğunluğumuz var. Başakşehir kadar Kulüpler Birliği Vakfı'yla ilgilendim ve Türk futbolunun menfaatleri için çalıştım. Tüm kulüp başkanlarımızın da emeği var. Ancak bazen çekilmeyi de bilmek lazım. Bırakmamın özel bir sebebi yok." diye konuştu. 

Medipol Başakşehir ile ilgili tüm gelişmelere Başakşehir Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.