comScore

Manchester United Manchester United

İngiltere'de tüm maçlar seyircisiz oynanacak

12 Mart 2020, Perşembe 09:50
İngiltere'de tüm maçlar seyircisiz oynanacak

İngiltere'de koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm profesyonel maçların seyircisiz oynanacağı belirtildi.

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa'yı etkisi atına alan koronavirüs salgını İngiltere'yi de harekete geçirdi. Hükümetin yaptığı toplantı sonrası ülkede tüm futbol maçlarının seyircisiz olarak oynanmasına karar verildi. The Times'in duyurduğu habere göre hafta sonundan itibaren İngiltere'de bütün maçlar taraftar olmadan oynanacak.

FUTBOLA KORONAVİRÜS DARBESİ
Avrupa'da hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını sonrası İtalya'da maçlar 3 Nisan'a kadar ertelenmişti. La Liga'da önümüzdeki 2 hafta maçlara seyirci alınmayacağı açıklanmıştı. Son olarak The Times'ın haberine göre İngiliz hükümeti de tüm futbol karşılaşmalarının seyircisiz oynanmasına karar verdi. Yapılan görüşmeler sonucunda maçların ertelenmemesine ancak karşılaşmalara taraftar alınmamasına karar verildi.


 

Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

KORONAVİRÜS KORUNMA YOLLARI

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"