comScore

Liverpool Liverpool

İngilizler, Liverpool'un şampiyonluğunda birleşti

14 Mart 2020, Cumartesi 11:07
İngilizler, Liverpool'un şampiyonluğunda birleşti

İngiltere'de koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından şimdi de tamamen bitirilmesi tartışılıyor.

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa'yı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası İngiltere'de de ligler nisan ayına kadar ertelenmişti. Şimdiyse İngiliz kulüpleri liglerin başlamadan bitirilmesi konusunda tartışma başlattı. Birçok kulüp, bu konuda Premier Lig yetkilileriyle temasa geçerek liglerin bitirilmesi talebinde bulundu. 
 

İngiltere'de ligler sona mı erecek?


The Telegraph'ta yer alan habere göre, İngiltere'de liglerin ertelenmesinin ardından birçok kulüp başvuru yaparak yeniden başlatılmasının doğru olmayacağını ve sezonun tamamen bitirilmesini talep etti. İngiliz kulüpleri yapılan görüşmelerde en yakın rakibinin 25 puan önünde olan Liverpool'un şampiyonluğu konusunda hemfikir olduklarını belirttiler. Fakat ligden düşme konusunun askıya alınmasını ve gelecek sezon ligin 22 takımla oynanması fikri ortaya atıldı. 

Premier Lig yöneticilerincen şu ana kadar konuyla ilgili açıklama yapılmazken bu konuda tartışmaların artarak devam ettiği kaydedildi.
 

Koronavirüs nedeniyle ertelenen ligler hangileri?


Avrupa'yı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa ve Almanya başta olmak üzere Belçika, Hollanda, İsviçre, Danimarka, Portekiz, Norveç, İskoçya, İrlanda, Japonya, Romanya, Güney Kore, Macaristan, Meksika, Gürcistan, İran, Slovakya ve Suudi Arabistan liglerinde de maçlar ertelendi.
KORONAVİRÜS KORUNMA YOLLARI


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!