comScore

Kayserispor Kayserispor

Hikmet Karaman ile Ersun Yanal arasında soğuk rüzgarlar

08 Şubat 2019, Cuma 20:39
Hikmet Karaman ile Ersun Yanal arasında soğuk rüzgarlar

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal arasında maç öncesinde soğuk rüzgarlar esti. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 21. haftasında Kayserispor ile Fenerbahçe arasındaki mücadele Hikmet Karaman, Ersun Yanal'ın yanına gitmedi. 

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, seremoni sonrasında Ersun Yanal'ın yanına gitmedi ve direkt olarak kendi kulübesine yöneldi. 
NE OLMUŞTU?

Hatırlanacağı üzere Spor Toto Süper Lig'de 2016-2017 sezonunda ligin son haftasında Trabzonspor'un sahasında Bursaspor'a kaybetmesiyle birlikte ligden düşen Çaykur Rizespor'da o dönemin teknik direktörü Hikmet Karaman, maçın ardından "Bu şehir, bugünü unutmaz" açıklamasını yapmıştı. Hikmet Karaman, o gün yaptığı açıklamanın Trabzonspor camiasına değil, o dönemin teknik direktörü Ersun Yanal'a olduğunu açıklamıştı. 

Hikmet Karaman daha sonra Karadeniz Gazetesi'ne verdiği röportajda "O söz benden çıkmadı. Soyunma odasında başkan söylememi istedi. Ben de Rizespor'un menfaatlerini doğrultusunda o sözün nereye gideceğini bilemeden, başkana güvendiğim için söyledim." ifadelerini kullandı. 

HİKMET KARAMAN'IN SÖZLERİ

"Trabzonspor camiası ve taraftarı ile bir alıp veremediğim yok. Benim o zaman o sözü söylediğim tek bir kişi var. O söz de bana ait değil. Rizespor'un o dönemki başkanı benimle özel görüştü ve o sözü söylememi istedi. Ben de sözün nereye varacağını bilemeden o anki psikoloji ile çıktım kısa bir konuşma yapıp o sözü söyledim. Başkanın söylememi istediği bir cümle idi. Ben de o anki psikoloji ile çıktım söyledim. Şu an olsa başkana, bu sözün sonraki yıllarda iki camiaya da zarar vereceğini söylerdim. Bir defa Rizespor camiası Trabzonspor'un büyüklüğünü kabul edecek. Trabzonspor, yaşadığı şampiyonluklarla büyük bir takım. Bu bir gerçek. Oraya saygı duyacaksın. Rizespor ne? 3-4 senede bir düşen çıkan, yapılanmaya giden bir camia. Ortada bir futbol gerçeği var. Bazen takdir edip tebrik edeceksin. Bunu yapamıyorsun."

HİKMET KARAMAN İLE ERSUN YANAL ARASINDA YAŞANANLAR

Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)