comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman'dan Ersun Yanal'a gönderme! 'Malum şahıs'

12 Ocak 2019, Cumartesi 12:31
Hikmet Karaman'dan Ersun Yanal'a gönderme! 'Malum şahıs'

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 2017 yılında oynanan Trabzonspor - Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamalarla ilgili konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de 2016-2017 sezonunda ligin son haftasında Trabzonspor'un sahasında Bursaspor'a kaybetmesiyle birlikte ligden düşen Çaykur Rizespor'da o dönemin teknik direktörü Hikmet Karaman, maçın ardından "Bu şehir, bugünü unutmaz" açıklamasını yapmıştı. Hikmet Karaman, o gün yaptığı açıklamanın Trabzonspor camiasına değil, o dönemin teknik direktörü Ersun Yanal'a olduğunu açıkladı. 

"O SÖZÜ BAŞKAN SÖYLETTİ, BANA AİT DEĞİL"
Karadeniz Gazetesi'ne özel bir röportaj veren Hikmet Karaman, maçın ardından söylediği o sözü dönemin Rizespor Başkanı Metin Kalkavan'ın kendisine söylettiğini açıklayarak, "O söz benden çıkmadı. Soyunma odasında başkan söylememi istedi. Ben de Rizespor'un menfaatlerini doğrultusunda o sözün nereye gideceğini bilemeden, başkana güvendiğim için söyledim dedi. 

"KİMİ HEDEF ALDIĞIM BELLİ"

"Trabzonspor camiası ve taraftarı ile bir alıp veremediğim yok. Benim o zaman o sözü söylediğim tek bir kişi var. O söz de bana ait değil. Rizespor'un o dönemki başkanı benimle özel görüştü ve o sözü söylememi istedi. Ben de sözün nereye varacağını bilemeden o anki psikoloji ile çıktım kısa bir konuşma yapıp o sözü söyledim. Başkanın söylememi istediği bir cümle idi. Ben de o anki psikoloji ile çıktım söyledim. Şu an olsa başkana, bu sözün sonraki yıllarda iki camiaya da zarar vereceğini söylerdim. Bir defa Rizespor camiası Trabzonspor'un büyüklüğünü kabul edecek. Trabzonspor, yaşadığı şampiyonluklarla büyük bir takım. Bu bir gerçek. Oraya saygı duyacaksın. Rizespor ne? 3-4 senede bir düşen çıkan, yapılanmaya giden bir camia. Ortada bir futbol gerçeği var. Bazen takdir edip tebrik edeceksin. Bunu yapamıyorsun."


Çaykur Rizespor'un o dönemki başkanı Metin Kalkavan ve teknik direktör Hikmet Karaman.

"NEDEN 1 OYUNCU DEĞİŞTİRDİ O ŞAHIS?"

"O günkü Abdülkadir deniyor. Peki o zaman Abdülkadir o güne kadar kaç dakika oynadı? 7 dakika. Ben Abdülkadir neden oyuna alındı derken, neden daha önceden oyuna alınmadı dedim. Hiç iddiası olmadığı maçlarda neden Abdülkadir'i oynatmadı? 5 dakika neden oynadı? Neden 1 oyuncu değiştirdi o şahıs? Mağlup durumda olan bir takım 1 oyuncu mu değiştirir? 3 oyuncu değiştirmen lazım. Mesele Abdülkadir değil, bu futbolcunun aldığı süre. Ya o zaman Trabzonspor şampiyonluğa veya Avrupa'ya oynasaydı 1 hamle mi yapacaktı o şahıs? Sen hamlelerini yaparsın, yenilirsin, o zaman hiç kimse sana bir şey demez."

"BANA NEDEN KIZIYORSUNUZ Kİ?"

"O zamanki Trabzonspor başkanı görevden ayrılırken, kendisi o teknik direktör hakkında zaten Rizespor maçıyla ilgili bazı şeyler söyledi. Kendisi açıkladı bazı şeyleri. Trabzon halkı bana neden hala kızıyor? Ben o cümlemin hatalı olduğunu biliyorum, kabul ediyorum ama dediğim gibi o günkü şartlarda demem gerekiyordu. O maçı izleyenler öyle bir anlattılar ki, sıcağı sıcağına hatalı cümleler kullanabiliyorsun. Başka cümleler de kullanabilirdim."

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (16 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.