comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Kasımpaşa'dan TFF ve MHK'ya resmi ağrı: "Yeter artık, istifa edin."

04 Kasım 2017, Cumartesi 19:15
Kasımpaşa'dan TFF ve MHK'ya resmi ağrı:

Kasımpaşa kulübü resmi internet sitesinden Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK'ya çağrıda bulunarak "Artık istifa edin." mesajını iletti. 

FutbolArena - Kasımpaşa'da isyan! Süper Lig 11. haftasında Bursaspor ile karşılaşan Kasımpaşa, ikinci yarının başında 10 kişi kaldığı müsabakada son dakikalarda yediği 2 golle sahadan 1 puanla ayrıldı. Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş'in ardından kulübün resmi internet sitesi de hakem kararlarına yönelik tepkilerin ardından Federasyona isyan etti. 


Kasımpaşa 2-2 Bursaspor hakem tepkisi


Süper Lig 11. haftasında oynanan Kasımpaşa - Bursaspor maçında 57. dakikada Trezeguet'in atılmasıyla 10 kişi kalan Kasımpaşa, 89 ve 90+3'te yediği gollerle sahadan 1 puanla ayrılmak zorunda kalındı. Karşılaşma sonrası teknik direktör Kemal Özdeş hakeme ateş püskürürken, Kasımpaşa kulübü resmi internet sitesinden sert bir açıklama yayınladı. 

Biz futbolu güzelleştirmek, Fair-Play'i öne çıkarmak için çırpındıkça, birileri aşağıya çekmeye çalışıyor. Kafalarında kırk tilki dolaşanların yazdığı senaryolar sahneleniyor. İnanılmaz hakem hatalarıyla Kasımpaşa'nın önü kesilmeye çalışılıyor. Biz bu orta oyununun figüranı olmayacağız. TFF ve MHK'yı istifaya davet ediyoruz. 
"ARTIK BU TİYATRO SON BULMALI"
 
Hakemler tarafından en çok mağdur edilen taraf olmamıza rağmen geçen yıllardaki faciaların üzerine yenileri ekleniyor. İki hafta önce Antalya deplasmanında Ümit Öztürk, şimdi de Suat Arslanboğa hatalı yönetimleriyle puanlarımızı gasp etti. Antalya'da rakip oyuncuya kırmızıyı göstermekten imtina eden zihniyet, 2 dakika sonra bizi 10 kişi bırakmıştı. Ümit Öztürk'e, hiçbir şey olmamış gibi, bir hafta sonra Trabzon-Galatasaray maçında görev verilmesini anlayamadığımız gibi, dün de Suat Arslanboğa'nın sürekli rakibe çalışan 'adalet terazisini anlayamadık. Trezeguet'e kolayca çıkan kart, Titi ve Ertuğrul'a çıkmadı. Uzatmalardaki golde aktif alanda olup kafaya sıçrayan Batalla'ya bariz ofsayta rağmen bayrak kalkmadı. Artık bu tiyatro son bulmalı.
 
Kasımpaşa'ya karşı hata yapanların ödüllendirildiğini, piyonların sahaya sürüldüğünü görünce, "Bazı takımların düşmesini engellemek için kurban mı seçiliyoruz, üstümüze mi oynanıyor" diye sormadan edemiyoruz. 

"ÖNCELİKLE ETİK DEĞERLER DEDİK"
 
Ligin en genç takımı olarak, hep hakemlerin arkasında olduk. Öncelikle 'etik değerler' dedik. Hakemlere tepki gösterdiği için kart gören oyuncularımıza en ağır para cezaları veren tek kulübüz. Biz hep 'güzel oyun'u misyon seçtik, ancak bu duyarlılığımızın karşılığını göremedik. 

"ARTIK İSTİFA EDİN! BU ZİHNİYETTE TFF VE MHK İSTEMİYORUZ"
 
Uyarıyoruz... Saha dışına çıkmıyoruz, feryat figan etmiyoruz diye Kasımpaşa "sırtına vur, ekmeğini al" kulübü değildir. TFF ve MHK'ya sesleniyoruz. Bunun hesabı verilmelidir. Yıllardır canımız yandı, yeter artık! Türk futbolu için daha adil ve dürüst hakemler istiyoruz. Yok bu devran böyle gidecekse, dünyadaki her federasyonların yapacağı gibi, yol yakınken görevi bırakın. Artık istifa edin. Bu zihniyette bir TFF ve MHK istemiyoruz. 
 
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR. 


Son Dakika Kasımpaşa Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)