comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Kasımpaşa'da Kemal Özdeş kovuldu!Kasımpaşa'da Kemal Özdeş'in görevine son verildi!

26 Ocak 2018, Cuma 22:36
Kasımpaşa'da Kemal Özdeş kovuldu!Kasımpaşa'da Kemal Özdeş'in görevine son verildi!

Kasımpaşa'nın başarılı teknik direktörü Kemal Özdeş, Beşiktaş yenilgisi sonrasında görevinden alındı.

FutbolArena - Beşiktaş ile deplasmanda karşı karşıya gelen Kasımpaşa'da başarılı teknik adam Kemal Özdeş maç sonunda görevinden alındığını açıkladı.


Kemal Özdeş neden istifa etti?


Geçen sezonun 3. haftasında 1 puanla son sırada bulunan Kasımpaşa'nın başına geçen Kemal Özdeş, ligi 43 puanla 10. sırada bitirirken, Türkiye Kupası'nda da yarı final oynama başarısı göstermişti. 

Bu sezon da oldukça mütevazı bir bütçe ile mücadele eden Kasımpaşa bu hafta itibariyle 11. sırada bulunuyordu. Kadrosunda 400 bin eurodan fazla maaş almayan büyük bir kısmı kiralık olan genç oyuncularla yoluna devam eden Kasımpaşa'da başarılı teknik adam Kemal Özdeş'in görevinden ayrılması kamuoyunda şaşkınlık yarattı. 


Kemal Özdeş'in Beşiktaş maçı sonrası açıklaması


Kemal Özdeş görevinden alınmasıyla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada "Kasımpaşa camiasına başarılar diliyorum. Buradan bir Paşa'lı olarak ayrılıyorum." dedi.
Kemal Özdeş ayrıca "Bugün maçtan sonra başkanımızla görüştüm. Bana teşekkür etti, ben de kendisine teşekkür ettim. Daha sonra Oyuncularıma artık onlarla birlikte olmayacağımı söyledim." ifadelerini kullandı.


Kemal Özdeş'in Kasımpaşa karnesi


Öte yandan Kemal Özdeş, Opta'nın verilerine göre Kasımpaşa tarihinde en az 5 Süper Lig maçına çıkan teknik direktörler arasında galibiyet yüzdesi en yüksek teknik direktördü.

50 maçta 18 galibiyet alan Özdeş, 22 kez yenildi ve 20 maç da berabere bitti. 

Son dakika Kasımpaşa Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)