comScore

Juventus Juventus

Cristiano Ronaldo karantinaya alındı! Koronavirüs endişesi

12 Mart 2020, Perşembe 14:57
Cristiano Ronaldo karantinaya alındı! Koronavirüs endişesi

Juventus'un yıldızı Cristiano Ronaldo, koronavirüs endişesi nedeniyle karantinaya alındı.

FutbolArena Dış Haberler - İtalya Ligi takımlarından Juventus'ta forma giyen Daniele Rugani'de koronavirüs salgınının tespit edilmesinin ardından Cristiano Ronaldo'nun da karantina altına alındığı belirtildi. Annesinin tedavisi için ülkesi Portekiz'de olan Ronaldo'nun karantina altına alındığı kaydedildi.


Cristiano Ronaldo koronavirüse yakalandı mı?


Juventus kulübünden yapılan açıklamada Daniele Rugani'nin yapılan testler sonucunda COVID-19 sonuçlarının pozitif çıkdığı ve oyuncunun koronavirüsüne yaklanadığı duyuruldu. Bu gelişmenin ardından Juventus kulübü gerekli tedbirler ve prosedürün işleneceği açıklandı. 

Bu gelişme sonrası annesinin tedavisi için kulüpten izin alarak Portekiz'e giden Ronaldo'nun da burada karantina altına alındığı belirtildi. Ronaldo'nun koronavirüs testinden geçirileceği ve belirtilen süre boyunca karantinada tutulacağı ifade edildi.

 

Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

KORONAVİRÜS KORUNMA YOLLARI

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)