comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Jose Sosa Fenerbahçe'ye faydalı olur mu?

17 Ocak 2017, Salı 21:24
Jose Sosa Fenerbahçe'ye faydalı olur mu?

Fenerbahçe'nin Jose Sosa'yı transfer edeceği yönündeki iddialar büyüyor. Eski Fenerbahçe yöneticisi Murat Aşık da bu konuda FutbolArena'ya önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena Röportaj - Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Murat Aşık, sarı lacivertlilerin Jose Sosa transferinde oyuncunun ailesini ikna etme konusunda görüşmelerini sürdürdüğünü ifade etti.


Murat Aşık "Beşiktaş'taki patlama olmasa Jose Sosa Fenerbahçe'ye gelmişti"


"Ben Fenerbahçe'nin Sosa'yı transfer edeceği duyumumu bir ay önce twitter üzerinden de söylemiştim." diyen Aşık, "Fenerbahçe o dönemde de Milan ve Sosa ile anlaşmıştı ama o sırada Beşiktaş'taki talihsiz patlama olmuştu. Zaten Sosa da Türkiye'den terörü bahane edip ayrılmıştı." şeklinde konuştu.


Murat Aşık: "Jose Sosa gelmeyi kabul etti, ailesi ikna edilmeye çalışılıyor"


"Bugün aldığım bir duyuma göre Milan takımı Sosa'yı göndermek istiyor. Sosa da Fenerbahçe'de oynamaya niyetli fakat aldığım duyum Sosa'nın ailesiyle ilgili bir sıkıntı olduğu yönünde." diyen Aşık Fenerbahçe'nin şimdi oyuncunun ailesini ikna etmeye çalıştığını söyledi. 


Jose Sosa, Fenerbahçe'nin orta saha sorununu çözer mi?


Sosa transferinin orta sahadaki problemin çözülmesi için en azından bir adım olabileceğini dile getiren Ömer Aşık "Bugün alabileceğiniz en mantıklı oyuncu Sosa, devre arasında bu ligi bilmeyen, tanımayan bir yabancı oyuncu getirdiğiniz zaman adapte olana kadar sezon bitecek ama Sosa bu ligi biliyor. Geçen yıl ligin en değerli oyuncularından biriydi. Beşiktaş'ın şampiyonluğuna çok katkı sağladı. Bu anlamda Sosa'nın Fenerbahçe'de faydalı olacağını düşünüyorum ama tabi şunu da gözardı etmemek gerekir. Sosa'nın çok ciddi bir maç eksiği var. Neredeyse Beşiktaş'tan beri forma giyemiyor" ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)