comScore

Galatasaray Galatasaray

İşte Drogba gerçeği! G.Saray doğruladı

09 Şubat 2014, Pazar 14:45

Galatasaray'da Drogba'nın geleceği belli oldu! Şifreyi Galatasaray İkinci Başkanı Özkan Olcay verdi. Bu gerçeği Futbol Arena 29 Ocak'ta yazmıştı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Drogba'nın geleceği belli oldu! Şifreyi Galatasaray İkinciBaşkanı Özkan Olcay verdi. Bu gerçeği FutbolArena 29 Ocak'tayazmıştı.

Galatasaray Drogba'nın teklifine "evet" derse değil; Drogba,Galatasaray'ın teklifine "evet" derse kalacak.
Eskişehirspor maçısonrası Galatasaray İkinci Başkanı Özkan Olcay, "Drogba bazı arayışlar içindeolabilir. Galatasaray, bu durumda Drogba'nın vereceği her karara saygılıolacaktır. Kendisi geldiği günden bu yana Galatasaray'a çok artı değerkazandıran bir oyuncu ve karakterli bir sporcudur. Kendisini buradanselamlıyorum" diyerek ayrılık olabileceğini işaret etti.

Peki Özkan Olcaybu açıklamayı neden yaptı?

Bu açıklama incelendiğinde şu sonuçlarçıkıyor.

1- Galatasaray, Drogba'nın ayrılığına yavaş yavaş zemin hazırlıyorolabilir.
2- Güçlü ihtimalse Drogba'ya sunulan teklife oyuncunun olumsuzyanıt vermesi halinde hizmetleri için teşekkür etmek ve ayrılığıngerçekleşmesi.

DROGBA'YA 1+1 YILLIK SÖZLEŞME ÖNERİLDİ

Drogba,Galatasaray'dan 2 yıllık sözleşme talep etti. Galatasaray ise yıılık ücretiyaklaşık 4.5 milyon euroyu bulan Drogba'ya 1+1 yıllık sözleşme önerdi. Futbol Arena 29 Ocak'ta  Galatasaray'ın Drogba'ya sunulan  1+1 yıllık sözleşmeye "evet"dememesi halinde ısrarcı olmayacağını ve ayrılığın gerçekleşebileceğiniyazmıştı.

Galatasaray İkinci Başkanı Özkan Olcay da bir anlamda bu haberidoğrulayarak, "Bazı arayışlar içinde olabilir. Galatasaray, bu durumdaDrogba'nın vereceği her karara saygılı olacaktır" diyerek topun Drogba'da olduğumesajını verdi.

CHELSEA MAÇLARI SONRASI KARARINI VERECEK

Oyunncununmenajeri Ceylan Çalışkan, Drogba'nın Chelsea maçları sonrası kesin kararınıvereceğini söylemişti.

DROGBA NET KONUŞMADI

Öte yandan Drogba'da 2gün önce yaptığı açıklamada, bu sezon sonu bitecek sözleşmesi sonrasıGalatasaray'da kalıp kalmayacağına ilişkşin net bir açıklama yapmamıştı. Drogba,"Burada takımım adına başarılar kazanmak ve tarih yazmak için varım. G.Saraylıtaraftarlara sesleniyorum, haydi sezon sonuna kadar kazanmaya devam edelim"demişti.

İŞTE 29 OCAKTA FUTBOLARENA'NIN YAPTIĞI ÖZEL HABER

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.