comScore

Galatasaray Galatasaray

Hıncal Uluç'tan tarihi hata!

09 Eylül 2016, Cuma 17:22
Hıncal Uluç'tan tarihi hata!

Gazeteci Hıncal Uluç, Galatasaray Yönetimi hakkında kaleme aldığı yazıda önemli bir hata yaptı.

FutbolArena Detay - “Haydi şimdi kaleme sarılın da beni yalanlayan haberler yazmaya başlayın!.” diye yazan Hıncal Uluç yazısında büyük bir hata yaptı.

Galatasaray'da futbolu Alp Yalman'ın yönettiği iddiasıyla bir yazı kaleme alan Hıncal Uluç, Galatasaray'ı takip eden gazetecilerin bu durumu görmezden geldiğini ima etti. Uluç'un yazısında bir iç savaş sinyalleri de var. 
Çünkü Uluç'un yazısında transfer döneminde Galatasaray'd öne çıkan Sportif. A.Ş. Yöneticisi Levent Nazifoğlu'nun “göstermelik” olduğunu ifade etti.

İŞTE HINCAL ULUÇ'UN YAZISI...

“Alp Yalman haftalardan beri iki günde bir Florya'da... Çünkü Başkan Dursun Özbek'le yaptığı anlaşma gereği, futbol şubesini o yönetiyor. Kulübün bu sezon yaptığı tüm transferlerin kararını o verdi.

Yalman, başkanla el sıkışırken "Ben para işlerine karışmam" dedi. Bu yüzden futbolun mali yönetimi başkanın kardeşi Mehmet Özbek'te... Yalman takımın ihtiyaçlarını belirliyor.

Buralara alınması gereken kişilerin listesini veriyor. Ötesini Mehmet Özbek yükleniyor. Yani Levent Nazifoğlu adı ortada göstermelik!.”

ULUÇ'TA BÜYÜK HATA 

Yazıda buraya kadar her şey normal.ama anormal olan Hıncal Uluç'un hata üstüne hata yapması.

Şöyle…

“Galatasaray'da, futbolu Alp Yalman yönetiyor!.” diyen Uluç, bu sürecin nasıl yaşandığını yukardaki satırlarında anlatmıştı. Ve Uluç yazısına şöyle devam etti:

“Alp Yalman, son seçimlerde Dursun Özbek'e karşı aday oldu…Alp Yalman seçimi kaybetti. Dursun Özbek kazandı ama, daha işin başında her şeyi yüzüne gözüne bulaştırdı. Kulüpte Olağanüstü Kongre havaları esmeye başladı… Camiayı tatmin etmek için Alp Yalman ve Levent Nazifoğlu'nu futbol şubesini yönetmek için göreve çağırırken…” 

Uluç'un yazısındaki büyük hata tam burada .. Çünkü Galatasaray'da Alp Yalman ile Dursun Özbek hiç bir seçimde karşı karşıya gelmediler. Son seçimlerde de Alp Yalman başkan adayı olmadı. Dursun Özbek, Duygun Yarsuvat başkanlığı bırakınca aday oldu. Özbek, başkanlık yarışında  Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan'a karşı mücadele etti.

YALMAN, YARSUVAT İLE YARIŞTI

Hemen hatırlatalım Alp Yalman, 25 Ekim 2014'te yapılan seçimde Duygun Yarsuvat'a karşı yarıştı ve kaybetti.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.