comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hıncal Uluç'tan Fikret Orman'a eleştiri

09 Kasım 2016, Çarşamba 13:15
Hıncal Uluç'tan Fikret Orman'a eleştiri

Sabah Yazarı Hıncal Uluç da Beşiktaş ile Fotomaç arasındaki polemiğe dahil oldu ve “Fikret Orman.. Ona "Beşiktaş Başkanı" demeye dilim varmıyor” diye yazdı.

FutbolArena - Sabah Gazetesi'ndeki son dönem yazılarında Florya'nın başındaki isim Alp Yalman'ı hedefe koyan Hıncal Uluç, bu kez karşısına Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı aldı. 

Hıncal Uluç'un çıkış noktasıysa Beşiktaş'ın Fotomaç Gazetesi'ne koyduğu ambargo oldu. Hıncal Uluç, bu konuyu ele alıp Fikret Orman'ın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a benzediğini ileri sürdü. 

Hıncal Uluç şöyle yazdı: 

“Biz "Aziz Yıldırım'dan nihayet kurtuluyoruz galiba" umuduna girerken, yeni bir Aziz özentisi ortaya çıktı.. Fikret Orman.. Ona "Beşiktaş Başkanı" demeye dilim varmıyor, Süleyman Ağabeye ve Çarşı'ya ayıp olur diye..

Şimdi Orman Efendi "Fotomaç kadrosu Beşiktaş Tesislerine giremez" buyurmuş. Anayasa ile teminat altına alınmış "Halkın haber alma hakkı"na ihanet pahasına..

Biri kalkar Beşiktaş'ı karıştıracak, üzecek, rencide edecek bir "Düzmece Haber" yapar. Bir basın toplantısı yapar, teşhir edersin. Basın Konseyi'ne, Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne şikayet edersin. Onlardan netice çıkmaz mı?. Mahkemeye verirsin.

Beşiktaş Yönetim Kurulu'nu toplar, o düzmece haberi yapan hakkında "Karar" istersin.. 

Bunların hiçbirini yapma, tek başına tüm Foto Maç ailesine ceza kes.. Yazarlar dahil..

Habere değil, yoruma ceza, bunu herkes biliyor.. Herkesin bir hakemin maçı nasıl Trabzon'dan alıp sana verdiğini bildiği gibi.”

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!