comScore

Hıncal Uluç'tan Fatih Terim'e eleştiri

13 Temmuz 2016, Çarşamba 13:37
Hıncal Uluç'tan Fatih Terim'e eleştiri

Hıncal Uluç'un hedefinde bugün de Fatih Terim ve Terim'in yardımcı seçimleri vardı.

FutbolArena - Hıncal Uluç, Fatih Terim eleştirilerine devam ediyor. Dün “Portekiz kupayı alırken, kahrolmadın mı Fatih Hocam?.” diye yazan Hıncal Uluç, “018 Dünya Kupası elemelerinde eğer hâlâ Milli Takım'ın başında olacaksan, işe, eksiksiz, kusursuz, deneyimli ve uzman bir kadro kurarak başlamalısın, bu defa, Sevgili Fatih Hocam!.” ddedi.

Sabah Yazarı Hıncal Uluç'un “Fatih hoca, A'dan Z'ye hatalıydı” başlıklı yazısında önde çıkan bölüm şöyle:

“Başarılar, menecere, mentöre, yardımcıya değil, hep teknik direktöre yazılır, dünyanın her yerinde.. Başarı ise, "Takım oyunu" ile gelir. Kimse her şeyi bilemez. Her şeye yetemez!..

Teknik direktörün başarısı kendisini zafere götürecek "Teknik Takımı" kurmak, kurabilmekle başlar.. En iyi takımı kuran, en iyi olur!.

TAKIM OYUNUNA HİÇ İTİBAR ETMEDİ

Fatih Hocam, tıpkı Mustafa Denizli gibi takım oyununa hiç itibar etmedi. Amaçları zaferi paylaşmamak, ya da kendilerine rakip yetiştirmemek miydi?.

İkisini de yakından tanıyorum. Bunlar değil asla.. İkisinin de ortak kusuru "Ben her şeye yeterim"e inanmaları.. "Bana takım gerekmez.. Mentör de benim, menecer de.. Kararları ben veririm. Bana tartışacak yardımcı değil, kafa sallayacak adam yeterli" derler..

Bunları diyen adamların, daha gencecik, sıfır deneyim yardımcı hocalarken Derwall'e ve Piontek'e nasıl kafa tuttuklarını bilmesem?.

EĞER KALMAYA DEVAM EDECEKSEN…

Tartışmaya her zaman ihtiyaç vardır, Fatih Hocam!..

Sorumlulukları, işinin uzmanı özel adamlardan oluşan bir kadroya dağıtmanın ve o kadronun başında son karar adamı olarak kalmanın yararları tartışılmaz!.

2018 Dünya Kupası elemelerinde eğer hâlâ Milli Takım'ın başında olacaksan, işe, eksiksiz, kusursuz, deneyimli ve uzman bir kadro kurarak başlamalısın, bu defa, Sevgili Fatih Hocam!.

Yarın devam edeceğiz!.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.