comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hıncal Uluç: '6-0'lık yenilgi Beşiktaş için hayırlı oldu'

08 Aralık 2016, Perşembe 09:10
Hıncal Uluç: '6-0'lık yenilgi Beşiktaş için hayırlı oldu'

"Beşiktaş'ın gurup sonuncusu (6-0'a rağmen hala sonuncu) Kiev'e yenilmesi, hem de bu skorla yenilmesi hayırlı oldu."

FutbolArena - Hıncal Uluç; Beşiktaş'ın, Ukrayna deplasmanında Dinamo Kiev'e 6-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi'ne veda etmesi için “Kiev'e yenilmesi, hem de bu skorla yenilmesi hayırlı oldu” dedi.

Son haftalarda Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i “korkaklıkla” suçlayan Hıncal Uluç, Sabah Gazetesi'nde “Bir defa bu Şenol Güneş ve bu medya kafasıyla Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamak hayaldi” diyerek 6-0'ın neden hayırlı sonuç olduğunu şöyle açıkladı:

“6-0 GÜNEŞ'İ AYILTMA TOKADI GİBİ”

“6-0, Şenol Güneş'e "Ayıltma Tokatı" gibi gelecek bir sonuç... Kiev'e yenilmesi, hem de bu skorla yenilmesi hayırlı oldu. Şenol Güneş, "her şeyin sorumlusu benim" lafını eleştirilerin önünü kesmek, şövalyelik yapmak için değil, bu takımı bu hale getirenin kendi yanlışları olduğuna gerçekten inanarak söylemişse, iki, oturur, düşünür.”

"DOĞRUALARI YAPARSA AVRUPA ŞAMPİYONU OLUR"

“Hatalarının listesini yapar..

Mesela.. "Aralık ayı geldi, ben hala bir ideal 11 kuramadım" der..

Mesela.. "Her maçımda bir sebeple takımı korkak oynattım. Rakip zorlu ise, baştan beraberliği hedefledim. Rakip zayıfsa, öne geçer geçmez, farkı arttırmayı asla düşünmeyip hemen, savunma ve skoru bağlama hamlesi yaptım. Korku, futbolcuların içine işledi" der..

Bunlar da, Beşiktaş'ı daha kolay Avrupa Liginde finale taşımaya yeter!. “


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!