comScore

Hıncal Uluç'tan Lucescu'ya bombardıman! "Yalancı bir adam" (İZLE)

14 Kasım 2017, Salı 21:24
Hıncal Uluç'tan Lucescu'ya bombardıman!

Spor yazarı Hıncal Uluç, ATV'deki programında Milli Takım ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Milli Takım hayal kırıklığı yaratmaya devam ederken, spor yazarı Hıncal Uluç'tan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'ya sert eleştiriler geldi.


Hıncal Uluç'tan Yıldırım Demirören'e sert sözler


"Sırf geçleştirme lafı yüzünden, bakalım ne olacak diye, gazeteci merakıyla değil insancıl bir merakla ilk Milli maçı izledim, ikincisini de izlemedim." diyen Hıncal Uluç açıklamasının devamında gençleştirme lafının yalan olduğunu söyledi.

"Bu benim Milli Takımım değil!" diyen Uluç, "Çünkü bu Yıldırım Demirören TFF Başkanı olduğu zaman, ona bağlı bir Milli Takım benim Milli Takımım olamaz." dedi. 


Hıncal Uluç'un Milli Takım ve Lucescu hakkında sözleri


Lucescu hakkında da sert ifadeler kullanan Uluç, "Bu Türkiye'ye söven, sövmeye devam eden Lucescu, en son İtalyan medyasına Türkiye'den doğu ülkesi diye bahsetti, 'Ben 9 dil bilirim ama Türkçe'yi öğrenmem' dedi. Daha nasıl aşağılayacak bizi yahu?" şeklinde konuştu. 
Uluç konuşmasının devamında Lucescu'ya ateş püskürürken, "Benden milyonlar alacak ve her fırsatta "Çavuşesku'nun Türkiye'si" diye defolup gidecek adam, şimdi "Türkiye doğu ülkesi, orada herşey olabilir. Onları batı ile mukayese etmeyin" anlamına gelen laflar edecek. Efendim "Ben Türkçe öğrenmem yoksa Türk medyası beni parçalar" diyecek. İtalyan medyası kadar parçalayan bir medya var mı? 'İtalyanca bilirim ama Türkçe öğrenmem' diyor adam! Böylede yalancı bir adam. Bu adam hala Milli Takımın başında o yüzden bu takım benim Milli Takımım değil. Bu Gençlerbirliği forması giyen takım benim Milli Takımım değil. Bu takım hiçbir sıfatıyla benim Milli Takımım değil! Bu yüzden Arnavutluk maçını da izlemedim." ifadelerini kullandı. 

"GENÇLEŞTİRME YALANI"

"Arnavutluk maçını izlemedim çünkü Romanya maçında gençleştirme lafının da nasıl bir palavra olduğunu gördüm." diyen Uluç, "Kimlerin nasıl çağırıldığı soru işaretiyle beraber benim için bitti! Bir de utanmadan bugün diyor ki, "Hep beraber Avrupa Şampiyonası'na hazırlayacağız. Bütün Türk takımlarının antrenörlerinden rica ediyorum. Gençlere fırsat versinler" Vay anasını sayın seyirciler! Bu takımın benimle alakası yok. Bu benim milli takımım değil! Şuan bizi dinleyenlerin %80'inin de benimle aynı fikirde olduğuna inanıyorum." yorumunda bulundu.

Milli Takım ile ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"