comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hasan Ali'den Vitor Pereira itirafı! 1 yıl sonra...

28 Ekim 2016, Cuma 18:24
Hasan Ali'den Vitor Pereira itirafı! 1 yıl sonra...

Fenerbahçe ve Milli takımın sol beki Hasan Ali Kaldırım, NTV Spor'a verdiği röportajda takımın son durumu hakkında konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe ve Milli takımın başarılı futbolcusu Hasan Ali Kaldırım, NTV Spor'a verdiği röportajda Dick Advocaat'tan, Vitor Pereira'ya, takım içindeki dengelerden Ali Koç'un adaylığına kadar samimi cevaplar verdi. Hasan Ali ayrıca kendi en iyi 11'ini de çıkardı. 

İşte Hasan Ali'nin röportajından önemli kesitler:
"EMENİKE'NİN CEZASI VARDI."

"Takım olarak akşam yemeğinde buluştuk. Ayrıca kaptan Volkan Demirel'in de doğum günüdü. Bu sezon ilk kez böyle bir araya geldilk ve güzel bir organizasyon oldu. Emenike'nin antrenmanda kalma cezası vardı. Hesabı kendisi ödedi. Bundan sonra bu tarz buluşmaları sıkıştırma kararı aldık. Çünkü bunlar takım içindeki arkadaşlığı ve huzuru arttıracaklar organizasyonlar. Atiker Konyaspor maçı öncesi üstümüzde baskı vardı. Üst üste kötü sonuçlar alıyorduk. 3 puanla birlikte rahatladık. Maçtan önce sık sık bir araya gelerek Konya'da mutlaka galip gelmemiz gerektiğini konuştuk. Sahada daha çok koşan ve birbirine yardım eden bir takım olmamız gerektiğini vurguladık. Evinde 18 maçtır kaybetmtemiz bir rakibe karşı oynadık. Kazanarak bu süreçte ilk adımı attık diyebilirim. Tabi önemli olan bunun devamını getirebilmek. Takımın büyük ve yerli siimleri toplantılarla devreye girerek işlerimizi lehimize çevirdi. 

"PEREIRA ZAMANINDA OFANSİF KATKI YAPMAM BEKLENİYORDU."

"Advocaat ile aram çok iyi. Şu anki oyun anlayışımızda takım olarak daha fazla topun arkasında duruyor ve daha kompakt oluyoruz. Vitor Pereira döneminde ofansif olarak daha fazla katkı yapmam isteniyordu. Ceza sahasına gönderdiği ortalarını beğenen Pereira bunu sürekli tekrarlamamı istiyordu. Bu sene tam tersi bir durum söz konusu oldu ve istediğim şekilde ortalar çıkaramadım. Geçen sezon Nani'den sonra en çok asist yapan oyuncuydum. Advocaat bana güveniyor ve şans veriyor. Ağırlıklı olarak defansif anlamda sorumluluk yüklüyor. Pereira, kompakt dizilişte beklerin çıkabildiği kadar ileri çıkmasını istiyordu. Bu sezon ise sahanın ikinci bölgesinde kapanıp öyle atağa çıkmamız isteniyor." ALİ KOÇ'UN ADAY OLMASININ BİR ETKİSİ VAR MI?

Hasan Ali, Ali Koç'un başkan adaylığını açıklamasının takım üzerinde bir etki yaratıp yaratmadığı yönündeki soruya ise, "Bu tarz konular bizi etkiliyorsa yanlış meslek seçmişiz diyebilirim. Bu tamamiyle yönetimin alacağı kararlar. Biz antrenmana çıkıp maça konsantre olmalıyız." yanıtını verdi. 

Hasan Ali Kaldırım'ın en iyi 11'i:

Volkan Demirel, Carlos, Cafu, Maldini, Nesta, Robben, Gattuso, Ribery, Rivaldo, Ronaldo, Messi

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.