comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Vitor Pereira neden soru almıyor?

30 Aralık 2015, Çarşamba 10:33
Vitor Pereira neden soru almıyor?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın basın toplantılarında soru almamasının nedeni ortaya çıktı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira'nın basın toplantılarında gazetecilerden soru almaması çok tartışılıyor. Portekizli çalıştırıcının bu tutumunun nedeni çok merak ediliyordu.

Vitor Pereira'nın basın toplantısında soru almamasının nedeni ne?


Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Teknik direktör Vitor Pereira'nın basın toplantılarında soru almaması tartışılıyor. Peki Pereira neden soru almıyor? Kendisi ve kulüp yetkililerinin yanıtı hemen hemen aynı: “Sürekli futbol dışı sorular soruluyor. Saygı duyulmuyor.” Bu bakış açısının altında yatan nedeni açıklamaya çalışalım...Basın toplantılarında teknik adamlar konuşurken, salon genellikle boş oluyor. Sadece ajans muhabirleri ve Beyaz Futbol, Telegol gibi programların muhabirleri içeride bulunuyor.
 
iKi SEÇENEK OLUNCA...
 
Çünkü, basın toplantılarıyla aynı dakikalarda futbolcular mixed zone (karma alan) olarak bilinen bölgeden geçiyor ve gazeteciler burada, kendilerine soru sorabilme olanağına sahip oluyor.Bu çakışma nedeniyle iki seçenek ortaya çıkıyor. Ya basın toplantısına gidilecek, ya karma alanda futbolcuyla konuşulacak. Tercih genellikle futbolcularla konuşma olunca, teknik adamın basın toplantısında, Fenerbahçe'yi sürekli izleyen muhabirler bulunmuyor. Onların olmayınca Pereira'ya daha çok gece yayımlanan TV programlarına konu olacak veya polemik yaratacak sorular soruluyor. O da futbolla ilgili soru istediği için çileden çıkıyor.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.