comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Vitor Pereira: 'Dönen topları tamamlayın'

27 Haziran 2015, Cumartesi 09:16
Vitor Pereira: 'Dönen topları tamamlayın'

Fenerbahçe'nin Portekizli hocası Pereira, idmanlarda futbolcularına, “Biz atak yaparken ceza sahası içinde en az 5 oyuncumuz olmalı. Her zaman, rakip kaleye çok fazla şut çekmelisiniz” dedi.

Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda hocası Vitor Pereira, antrenmanlarda fırtına gibi esiyor. Önceki gün yapılan idmanda oyuncuları ile çift kale maçtan önce bir toplantı yapan Pereira şu sözleri sarf etti:
 
Biz atak yaparken ceza sahası içinde en az 5 oyuncumuz olsun istiyorum. Bu nedenle çok hızlı bir şekilde gol bölgesine gelmelisiniz. Top kaybedildiği anda ani pres yapıp topu geri kazanmalıyız.
 
Topu çok hızlı dolaştırmalıyız. Rakip pres uyguladığında ise diyagonal paslarla hızlı bir şekilde topun yönünü değiştirmeliyiz. Sizden panik yapmanızı değil, hızlı düşünmenizi istiyorum. Hızlı hareket etmelisiniz...
 
 “DÖNEN TOPLARI TAMAMLAYIN”
 
PEREIRA, çift kalede oyunu zaman zaman keserek oyuncularından kaleye çok sayıda şut atmalarını istedi. Gole ulaşmanın en kolay yolunun şut olduğunu söyleyen teknik diretkör Vitor Pereira takıma, “Şut attığınız zaman gol olmayabilir. Ama top kaleciden döner ve tamamlayıp gol bulabilirsiniz, korner kazanabilirsiniz, gol de olabilir” uyarısında bulundu.
 
Tecrübeli hoca sözlerini, “Rakip kaleye çok fazla şut çekmenizi istiyorum. Rakibimizi zor durumda bırakmanın ve gole gitmenin en kolay yolu bu” diye bitirdi.

FutbolArena haber turu (26 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.