comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'un yeni transferi Hajime Hosogai kimdir?

25 Ağustos 2015, Salı 18:29
Bursaspor'un yeni transferi Hajime Hosogai kimdir?

Bursaspor'un Hertha Berlin'de forma giyen Hajime Hosogai ile anlaştığı ifade edildi.

FutbolArena Analiz - Transfer çalışmalarını sürdüren Bursaspor'un orta sahaya Hertha Berlin'de forma giyen Hajime Hosogai'yi transfer ettiği bildirildi.

Alman futbolunu yakından takip eden yazarlarımızdan Onur Akpınar Japon futbolcu hakkında görüşlerini aktardı.
Hajime Hosogai kimdir?

2011 yılının başında Urawa'dan Leverkusen'e transfer olan Hajime Hosogai, o zaman Bundesliga 2'de mücade eden Augsburg'a kiralanmıştı. Geldiği ilk sene çok az süre alan oyuncu, takımın Bundesliga'da yer aldığı ilk sezonda oldukça başarılı maçlar çıkardı ve Leverkusen'e geri döndü. 2012-2013 sezonunu Leverkusen'de geçiren oyuncu istediği süreyi alamadı ve ligin yarısında forma giyememişti. Sezon sonunda daha çok süre almak istediği takıma gitmek isteyen Hosogai'nin yeni durağı Hertha Berlin olmuştu. Burada 1,5 sene oldukça iyi performans ortaya koyan ve orta alanda takımı toplayan oyuncu, son yarım sezonda sakatlığın da etkisiyle süre alamadı.
Hajime Hosogai hangi mevkilerde oynuyor?
 
Bundesliga'da geçirdiği 4,5 sezonda sadece 1 kez sakatlık yaşayan Hosogai, orta alanda agresif yapısına rağmen sarı kartı çok az gören bir isim. Bu süre boyunca sadece 2 maçı kart cezalısı olduğu için kaçıran oyuncunun esas mevkisi ön libero. Orta alanda sürekli bu mevkide görev alan oyuncu, zaman zaman sol ve sağ bek pozisyonunda da görev yapabilir.
Hajime Hosogai, Bursaspor'a katkı sağlar mı?
 
Bursaspor adına çok doğru hamle oldu ve Ertuğrul Sağlam'ın değişmezlerinden olacak. Hosogai, Bundesliga'da bu sezon forma giymese de hazır geliyor ve görev verildiği an forma giyebilecek durumda. Gerek tecrübesi gerekse hareketli yapısıyla Japon oyuncu takımın durağan oynamasını engelleyecektir. İleri oynamayı seven oyuncu skora katkı az katkı yapsa da takımın uyuşuk oynamasını engelleyecektir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"