comScore

Göztepe Göztepe

Göztepeli Jerome'nin serzenişi: "Maç ne zaman bilmiyoruz!"

24 Mart 2019, Pazar 20:32
Göztepeli Jerome'nin serzenişi:

Göztepe'nin yıldız futbolcusu Cameron Jerome, Türkiye'de özellikle fikstür konusunda yaşanan belirsizlik üzerine serzenişte bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Göztepe'nin tecrübeli futbolcusu Cameron Jerome, İngiliz basınında The Sun'a konuştu. Jerome, Türk futbolunun durumundan ziyade özellikle fikstür konusunda serzenişte bulunurken, Göztepe'de Bayram Bektaş ile Kemal Özdeş döneminde yaşananları anlattı. 

"YURT DIŞINDA OYNAMAYI HEP İSTEMİŞTİM"
Nottingham, Sheffield United ve West Brom'a transferim olmadı. Sonra menajerim Türkiye'den bir teklif geldiğini ve bunun bir fırsat olabileceğini söyledi. Ben de her zaman yurt dışında oynamak istemiştim. Benim yaşımdaki bir oyuncu için böyle bir fırsat tekrar gelmeyebilir. 

"BAYRAM BEKTAŞ İLE İYİ GİDİYORDUK AMA"

Bayram Bektaş ile gerçekten iyi gidiyorduk. İngilizce ve Fransızca konuşabiliyordu. İyi bir insandı. İyi bir hocaydı. Ancak birkaç maç kaybedince taraftarlar huzursuz oldu. Buradaki taraftar gücü çok delice. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Taraftarlar ne isterse yaptırır. Başkanlar ve tepedeki insanlar dürtü ve duygularıyla hareket ediyor. 

"BAZI OYUNCULAR KEMAL ÖZDEŞ'İN YÖNTEMLERİNİ SEVMİYORDU"

Devre arasından sonra Kemal Özdeş göreve geldi. Herkes onu sevdi ve sonra birden bire nefret etmeye başladılar. Taraftarlar ve bazı oyuncular onun yöntemlerinden hoşlanmıyordu. İngilizce konuşamıyordu. Türkçe konuştu ama antrenman sahasında İngilizce, Fransızca ve Portekizce'ye çeviri yapan 3 çevirmen var."

"HANGİ GÜN OYNAYACAĞIMIZI BİLMİYORUZ. TV ŞİRKETLERİ KARAR VERİYOR"

Rekabetçi bir lig. Üst ve alt sıralardaki takımlar arasında çok büyük puan farkı yok. Ancak şöyle bir durum var, bu hafta bir maç ypaıyorsunuz ve önümüzdeki hafta sonu hangi gün oynayacağınızı bilemiyorsunuz. Televizyon şirketleri karar veriyor buna. Çarşamba günü antrenman yaptığınızda bir sonraki maçınızın ne zaman olacağını hala bilmiyorsunuz."

"FİZİKSEL OLARAK KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM"

Fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum. Ancak zaman benim yanımda değil. 33 yaşındayım ve futbolda belirli bir düzeyde kalmak istiyorum tabi. Kariyerime bundan sonraki dönemi konuşmak için erken. Şu anda hala futbol oynuyorken buna odaklanmak istiyorum. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)