comScore

Galatasaray Galatasaray

'Galatasaray'da futbolu Alp Yalman yönetiyor'

10 Eylül 2016, Cumartesi 09:54
'Galatasaray'da futbolu Alp Yalman yönetiyor'

Spor yorumcusu Hıncal Uluç, Galatasaray'da futbol şubesini Alp Yalman'ın yönettiğini söyledi.

FutbolArena - Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray'da futbolu Levent Nazifoğlu'nun değil, Alp Yalman'ın yönettiğini söyledi. Yalman'ın Dursun Özbek ile yaptığı anlaşmayla sürekli Florya'da olduğunu dile getiren Hıncal Uluç, Mehmet Özbek'in de mali işlerle ilgilendiğini dile getirdi.

"FUTBOLU ALP YALMAN YÖNETİYOR"
İşte Hıncal Uluç'un değerlendirmesi:


"Eğer bu ülkede spor muhabirliği diye bir meslek kaldığını iddia eden varsa şaşarım.. Ötekiler de farklı değil ama, sorum bu defa özel bir guruba.. Galatasaray Muhabirlerine.. Şimdi yazdıklarımı iyi okusunlar. 

Alp Yalman haftalardan beri iki günde bir Florya'da.. Çünkü Başkan Dursun Özbek'le yaptığı anlaşma gereği, futbol şubesini o yönetiyor. Kulübün bu sezon yaptığı tüm transferlerin kararını o verdi. Yalman, başkanla el sıkışırken "Ben para işlerine karışmam" dedi. Bu yüzden futbolun mali yönetimi başkanın kardeşi Mehmet Özbek'te.. Yalman takımın ihtiyaçlarını belirliyor.

Buralara alınması gereken kişilerin listesini veriyor. Ötesini Mehmet Özbek yükleniyor. Yani Levent Nazifoğlu adı ortada göstermelik!. Florya, Fener, Beşiktaş tesisleri gibi şehrin kilometrelerce dışında değil. Nerdeyse göbeğinde.. Bu ülkede gazetecilik yapıldığı günlerde, Galatasaray muhabirleri, yanlarında foto muhabirleri ile, nerdeyse futbolculardan evvel gelirlerdi tesislere ve gün batmadan çıkmazlardı..

Şimdi, bu yıl hele Alp Yalman- Dursun Özbek arasında kopan bunca kıyamete, "Ben yokum" diyen Alp Yalman'ın Danimarka kampında Özbek'le kol kola görünmesine rağmen, bir tek muhabirin, olup biteni merak etmemesi, haftalardan beri Florya'ya uğramaması, orada Alp Yalman'ı görüp haber yapmaması ne demek?. Hadi gitmiyorsun.. Muhabirlik çevre demektir. Orada adamın olursa, olup biteni öğrenirsen muhabir olursun. Ama bugün işler öyle değil. Kulüp yönetiminden biri arıyor..

"Şunu.. Şunu.. Şunu yaz.. Bunu.. Bunu.. Bunu yazma.." "Peki ağbi.. Tamam ağbi.. Olur ağbi.." Şimdi biraz geriye dönelim mi?. Alp Yalman, son seçimlerde Dursun Özbek'e karşı aday oldu.

Kararını alırken Ergun Gürsoy'la konuştu. Gürsoy "Seni destekleyeceğim Başkan" dedi.. Demesi normaldi. Ergun, 40 yıllık dostum. Bir gün birlikte yemek yerken "Benim hayatta iki kişiye vefa borcum var" demişti. "İş hayatımda İnan Kıraç.. Spor hayatımda Alp Yalman.. O ikisinin destekleri olmasa, iki alanda da bugünkü yerime gelmem zordu." Alp Yalman kendisini destekleyeceğini söyleyen vefalı dostuna bir jest yaptı. Onun yeğeni Levent Nazifoğlu'nu listesine aldı."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.