comScore

Galatasaray Galatasaray

Vedat Muriqi ve Falcao ok atma yarışı İZLE

03 Ekim 2019, Perşembe 15:20
Vedat Muriqi ve Falcao ok atma yarışı İZLE

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yıldızları Falcao ile Muriqi, Etnospor Kültür Festivali'ne katıldı.

FutbolArena - Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yıldız futbolcularıyla birlikte spor dünyasından birçok isim 4. Etnospor Kültür Festivali'ne katıldı. Vedat Muriqi ile Radamel Falcao ok atma yarışı yaparken her iki futbolcunun da başarılı atışlar yapması dikkat çekti.

Galatasaraylı futbolcular Fernando Muslera ve Radamel Falcao, Fenerbahçeli oyuncular Emre Belözoğlu ve Vedat Muriç, Medipol Başakşehirli oyuncular Arda Turan ve Gökhan İnler ile eski futbolcular Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Rüştü Reçber, Tolunay Kafkas, Hami Mandıralı, Mehmet Aurelio, Mustafa Doğan, Ogün Temizkanoğlu, Ayhan Akman ve Nihat Kahveci de Etnospor Kültür Festivali'ne katıldı.

 

Etnospor nedir?


Etnospor, spor dallarının giderek kurumsallaştığı, sportif başarının bir gösterge olduğu çağımızda yüzyıllardır çeşitli kültürler tarafından icra edilen birbirinden zengin oyunlar / sporlar için yapılan genel bir tanımdır. Etnospor bu geleneklerin unutulmaması, yeniden üretilmesi ve tekrar Dünya sahnesine çıkarılması amacıyla pek çok yerel kimliği içinde barındırmaktadır.

Aba Güreşi, Aşık Oyunları, Atlı Cirit, Atlı Okçuluk, Kökbörü, Kuşak Güreşi, Mangala, Mas Güreşi, Şalvar Güreşi, Yağlı Güreş ve Yaya Okçuluğu, bu kapsamda yer alan spor dalları arasında yer almaktadır.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)