comScore

Galatasaray Galatasaray

Semih Haznedaroğlu, Galatasaray'daki divan krizini yorumladı

17 Ekim 2019, Perşembe 16:50
Semih Haznedaroğlu, Galatasaray'daki divan krizini yorumladı

Galatasaray yönetimi ile Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu arasındaki karşılıklı restleştmeyi Semih Haznedaroğlu, FutbolArena için değerlendirdi.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü'nde 4 sene divan kurulu başkanlığı görevini yürüten Semih Haznedaroğlu, FutbolArena'ya konuştu. Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu arasında yaşanan olaylar ve karşılıklı istifa, bildiri tartışmasına dönüşen süreci Semih Haznedaroğlu, FutbolArena için değerlendirdi.
 

Mustafa Cengiz ve Eşref Hamamcıoğlu arasında neler oluyor?


Haznedaroğlu, bu tartışma ve istifa çağrısı hakkında şunları söyledi:

"EŞREF HAMAMCIOĞLU'NUN ŞAHSİ HATALARI"
"Ben Galatasaray Kulübü'nde 4 sene divan kurulu başkanlığı yaptım. Ve ben başkan olduğum zaman sarı kırmızılı kulübün başkanı rahmetli Özhan Canaydın idi. Şu anki tablo tabii ki dışarından hoş görülmüyor. Ve Galatasaray'ı bilmeyenler bunu büyük bir bölünme olarak yorumluyor. Ben öyle görmüyorum. Bence bu sayın başkan Mustafa Cengiz ile divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun şahsi olarak yaptığı hatalar sonrasında gelinen bir durum. Camia bölündü, divan bölündü gibi bir durum yok. Galatasaray Kulübü yönetim kurulu divan başkanını, divan kurulu da yönetimi istifaya davet edemez ve zorlayamaz. İkisi de seçimle gelmiş ve üyeler tarafından başkan seçilmiş!"

"İKİSİNİN DE GALATASARAY'I BU DURUMA DÜŞÜRMEYE HAKKI YOK"

"İki taraflı eleştiriler oldu. Divan kurulu başkanı, başkana ve yönetime karşı eleştirisel lisan kullandı. Aralarında böyle şeyler oldu. Ancak bu tabloda ikisi de kaybediyor. En kısa zamanda aralarındaki şahsi anlaşmazlıkları, sürat ile ortadan kaldırıp iyi bir imaj vermeliler. Galatasaray'ın yanlış görünmesini engellemek ve dostumuza, düşmanımıza karşı Galatasaray kulübünü bu duruma düşürmeye ikisinin de hakkı yok."

"ŞAHSİ SORUN ORTADAN KALDIRILMALI"

"Bu süreçte ve gelinen tabloda ikisi de hatalı. Muhakkak ki her iki makam da Galatasaray için son derece önemli. Mustafa Cengiz ve Eşref Hamamcıoğlu'nun, Galatasaray'ın menfaatleri için aralarındaki şahsi sorunu ortadan kaldırmaları gerekli"

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)