comScore

Galatasaray Galatasaray

Rüştü Reçber'den sonra Hıncal Uluç, Cumhurbaşkanı'na çağrı yaptı

28 Temmuz 2017, Cuma 15:46
Rüştü Reçber'den sonra Hıncal Uluç, Cumhurbaşkanı'na çağrı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a futbola müdahale çağrıları artıyor.

FutbolArena - Rüştü Reçber'den sonra Hıncal Uluç da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. Rüştü Reçber, Hürriyet'te Fatih Terim'in görevden alınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrı yaparken, benzer çağrı Lucescu için Hıncal Uluç'tan geldi.

Hıncal Uluç “Ne olur 'O adama bu ülkede çalışma izni verilmez' deyin de içimiz rahatlasın.. Bu kahrolası Lucescu ajanlığı bitsin!” diye yazdı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a futbola müdahale çağrıları artıyor.

Hürriyet'te Rüştü Reçber'in Fatih Terim'in görevden alınması için yaptığı çağrı büyük tartışma yaratmış. Bu tartışmanın devamında Terim'in yolları milli takımla ayrılmıştı.

RÜŞTÜ REÇBER NE YAZMIŞTI?

“O (Terim) bırakmaya yanaşmıyorsa, ilgili merciler tarafından görevinden alınmalıdır.

- Hiçbiri olmadı mı? O zaman sözü yeni Spor Bakanı söyleyecek.

O da mı olmadı. Artık talimat verecek makam belli!..”

BİR ÇAĞRIDA LUCESCU İÇİN HINCAL ULUÇ'TAN

Rüştü Reçber, terim polemiğinin daha tartışmaları bitmeden benzer bir çağrıyı Hıncal Uluç yaptı. Rüştü Reçber, isim vermeden Cunhurbaşkanı'nı Terim'e karşı göreve çağırırken Hıncal Uluç, yazısına Cumhurbaşkanı'na çağrı yaparak başladı.

Uluç şöyle yazdı:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmek istiyorum.. Gençliğini futbolla yaşamış bir vatan evladı olduğunu bilerek..

"Sayın Cumhurbaşkanım,

Benim Aziz ülkeme 'Burası Çavuşescu'nun Romanyası'na döndü' diye hakaret eden Lucescu diye bir adam var. Kırk yıllık kulübü bile emekli etti onu, Ukrayna'da. O durumda.. Ama bizim medyada adamın paralı ajanları var sanki.. Bu 'Utanmaz' adamı, her ama her sene en az iki üç defa gündeme getirir ve 'Geliyor' derler.. Fener'e, Beşiktaş'a, Galatasaray'a.. Yetmedi bu defa da aşağıladığı ülkenin Milli Takımına layık görüldü, kulis ve baskı haberleri yapılıyor..


Ne olur gürleyin.. Ne olur 'O adama bu ülkede çalışma izni verilmez' deyin de içimiz rahatlasın.. Bu kahrolası Lucescu ajanlığı bitsin!."

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.