comScore

Galatasaray Galatasaray

Lopetegui'nin Monchi'ye: 'Fernando bizim kilit oyuncumuz olur'

06 Temmuz 2019, Cumartesi 18:02
Lopetegui'nin Monchi'ye: 'Fernando bizim kilit oyuncumuz olur'

Galatasaray'ın Banega transferinde takas yoluyla Sevilla'ya önerdiği Fernando'yu, İspanyol ekibinin teknik direktörü Lopetegui takımında görmek istiyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray uzun süredir kadrosuna katmak istediği Banega için son olarak takas yoluyla Fernando'yu Sevilla'ya önermişti. Yeni sezonda kadroda revizyona giden İspanyol kulübünün teknik direktörü Lopetegui'nin ise savunma hattını güçlendirmek ve özellikle savunmaya yönelik sağlam bir orta saha istediği öğrenildi. 

Sevilla'nın yeni teknik direktörü Lopetegui, bu bağlamda Galatasaray'dan Fernando'nun transfer edilmesini istedi. Galatasaray yönetimi daha önce Banega transferinde Fernando'yu takas yoluyla önerirken, Lopetegui'nin de Fernando'yu takımda istemesi ve onun kilit bir rol oynayacağını düşünmesi işleri değiştirdi. Marca'nın haberine göre, Lopetegui ile Monchi önümüzdeki günlerde bir araya gelerek Fernando konusunu masaya yatıracak. 

 

Galatasaray Haber: Fernando, Sevilla'ya transfer olacak mı?


Sevilla'nın teklifini kabul eden ve kulüplerin anlaşması halinde kariyerini iİspanya'da sürdürmek istediğini dile getiren Fernando, Galatasaray'ın sezon başı hazırlık çalışmalarına katıldı. Brezilyalı oyuncu, kendisine verilen izin süresini ihlal etmedi ve İstanbul'a geldi. Aynı Banega gibi kendisine gelen teklifi kabul de etse, sarı kırmızılı takımın bugünkü antrenmanında yer aldı.  Fernando transferinin de Banega ile paralel olarak resmiyete kavuşması beklenirken 2 oyuncu da bu süreçte şu anki kulüplerinde hazırlık dönemini geçirecek.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!